Ödemiş’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Coşkusu

Ödemiş’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Coşkusu

Ödemiş’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Coşkusu

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Ödemiş Belediyesi tarafından ödemiş 125.yıl Kültür parkta şehitleri anma program düzenlendi.

Programa Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Garnizon Komutanı As. Tğm. Umur Kılıç, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, Ödemiş Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Mert Gümüşay, Ödemiş Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, daire amirleri, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Şerif Delibalta, MHP İlçe Başkanı İsmail Poyraz, MHP’li meclis üyeleri, AK partili meclis üyeleri,Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selahattin Aktaşoğlu, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Program 15 Temmuz hain darbe gecesi girişiminde hayatını kaybedenler ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program etkinliğe ev sahipliği yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’in açılış konuşmasıyla başladı.

Başkan Badem,15 Temmuz’un Türkiye’nin gördüğü en kanlı darbe girişimi olduğuna dikkatleri çekerek,15 Temmuz’un İstiklal harbinden sonra Türkiye’nin gördüğü en büyük kalkışma olduğunu söyledi. Başkan badem 15 Temmuz akşamı 250’nin üzerinde vatandaşın vatan uğuruna şahadet şerbeti içtiğini ifade etti.

Badem ; “Bu akşam gördüğümüz ihtilallere karşı gördüğümüz en kanlı darbenin ikinci yıl dönümüdür. Biz bir avuç üniformalı hainin kanlı kakışmasından sonra çıktık sokaklarda dedik ki 15 Temmuzu yapanları unutmayacağız, unutturmayacağız.15 Temmuz akşamı bizler eşini çocuğunu feda ederek kolunu, bacağını, canını tankların altında bırakmak uğruna vatandaşlarımızın kurtarmaya şehadete gittiklerini gördük.31 Mayıs tarihinde işgalcilere nasıl dur dendiyse Ülkenin dört bir yanında buna nasıl dur deneceğini gördük. Kimse bu ülkenin fabrika ayarlarıyla oynamaya kalkmasın” dedi.

Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti ; “15 Temmuz 2016 akşamı Fetö denilen hain terör örgütünün hain girişimi sonucu başarısız olduğu başaramadığı ve asla başaramayacağı bir kakışmadan iki sene sonra Ödemiş’te sizlerin katılımıyla bu programı gerçekleştiriyoruz. O gün ilçemizde fiilen bir olay gerçekleşmedi ama televizyonlarda o günkü adıyla Boğaziçi Köprümüzün ne hale geldiğini, nasıl işgal edildiğini gördük. Tüylerimiz diken diken oldu. Bu şimdiye kadar yaşadığımız ihtilallere de benzemiyordu. Bu bir ihanet hareketiydi. Ama Türk Milleti bu hain girişimi canıyla kanıyla bağımsızlığına ve vatanına göz dikmek isteyen her türlü bedhahları bertaraf etmeyi bildi” dedi

 Akartürk’ün performansı göz kamaştırdı

Ateşoğlu’nun konuşmasının ardından program, Ödemiş Halk Eğitim Merkezi halk oyunları tarafından sunulan zeybek gösterisiyle devam etti. Ödemiş Devlet hastanesinde görevli sağlık memuru Togan Baturay’ın bir gazetenin düzenlediği şiir yarışmasında dereceye giren şiirini okumasıyla devam eden program Türkülerin Kraliçesi Ödemişli sanatçı Bedia Akartürk’ün seslendirdiği birbirinde özel türkülerle devam etti. Akartürk’ün seslendirdiği türkülere başta Ödemiş kaymakamı Celil Ateşoğlu olmak üzere vatandaşlar eşlik ettiler.

Akartürk, konser öncesinde yaptığı konuşmada 15 Temmuz hain darbe girişimin vatandaşlar tarafından bertaraf edildiğini söyleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her daim yanında olduğunu söyledi.

Program kapsamında vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Türk Kızılay tarafından 15 Temmuz şehitleri için lokma döktürülerek çeşitli ikramlar dağıtıldı. Türk Kızılay tarafından kurulan kan bağışlama aracında vatandaşlar kan bağışında bulundular.

Türk Kızılay Ödemiş Şube Başkanı Rıfat Boyacıoğlu yaptığı açıklama ; “15 Temmuz gecesi yapılan hain darbe girişimi vatandaşlarımızın sağduyusu sayesinde gerçekleşememiştir. Allah bu ülkeyi hainlerden korusun” ifadelerini kullandı.

 Ödemiş Belediyesi tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kuran-ı kerim Tilavetinin ardından önceki dönem AK Parti İlçe Başkanı Ali Hadim’in okuduğu sela ile program son buldu.

Haber : Ayşe Akyüz

 

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.