Kökmen'in Duruşması Bugün

Kökmen'in Duruşması Bugün

Kökmen'in Duruşması Bugün

Öğrencisi tarafından öldürülen Ayhan Kökmen'in ilk duruşması bugün Ödemiş Ağır Ceza mahkemesinde saat 10.00'da yapılacak.
15 Aralık 2017 tarihinde Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi meydana gelen olayda  öğrencisi tarafından vurulan  Okul Müdürü Ayhan Kökmen'in davası bugün Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesi (Çocuk mahkemesi sıfatıyla ) görülmeye başlayacak. Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesinde, daha önce bir öğrenciye silah çektiği gerekçesiyle disiplin kurulu cezası verilerek okuldan uzaklaştırılan 11. sınıf öğrencisi U.Y. ile İ.P, olay günü Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ayhan Kökmen'i makamında silahla ağır yaralamıştı. Olay ardından hastaneye kaldırılan Okul Müdürü Ayhan Kökmen, yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirmişti.
Kökmen'in ölümü tüm Türkiye'den tepki toplarken, Ödemiş'te olay düzenlenen bir yürüyüşle eğitim camiası ve Ödemişliler tarafından protesto edilmişti.
Olayın ardından Jandarma 11'inci sınıf öğrencileri 16 yaşındaki U.Y. ve İ.P. ile U.Y.'nin babası B.Y.'yi gözaltına almış ve olayla ilgili soruşturma başlatmıştı.
Soruşturması tamamlanan U.Y., İ.P tasarlayarak Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle bir kişiyi öldürme suçlarından diğer sanıklar C.A ve Y.O tasarlayarak Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle bir kişiyi öldürme suçuna yardım etme suçundan yargılanmalarına başlanacak.
Ayhan Kökmen'in eşi Ümmü Kökmen ve duruşmaya Müşteki sıfatıyla katılacak. Kökmen'in babası, kardeşi ve çocukları da davaya şikayetçi olarak katılan sıfatıyla müdahil olacakları belirtildi.
Haber : Ayşe Akyüz

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.