Pirinççi’de Festival Coşkusu

Ödemiş Pirinççi Köylüleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bayramın ikinci günü Pirinççi düğün salonunda 8.Fidancılık festivali düzenlendi.

Pirinççi’de Festival Coşkusu

 

Ödemiş Pirinççi Köylüleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bayramın ikinci günü Pirinççi düğün salonunda 8.Fidancılık festivali düzenlendi.

Ödemiş Pirinççi Köylüleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Kocakabak’ın öncülüğünde 8. Düzenlenen festival Kuran-Kerim tilaveti okunmasıyla başlandı.

Tilavetin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası solisti Esen Şeyda  ve arkadaşları birbirinden güzel şarkılarla festivali coşturdu.

 Yerel sanatçılar Tireli Aziz, Piyanist Hasan ve manileriyle Ali Kuneroğlu’nun sahne aldığı festival programının sunuculuğunu ise Saim Yılmaz üstlendi.

Düzenlenen festivale Ödemiş Belediye Başkan Vekili Selahattin Kundak, AK Parti İzmir Milletvekili adayı Saliha Bozkurt, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, Belediye meclis üyeleri Sezer Türkmenoğlu, İsmail Dadal, Halil Deveci  ve Pirinççi Mahallesi sakinleri katıldı.

Ödemiş Pirinççi Köylüleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Kocakabak ; “Derneğimiz İzmir de ve Ödemiş Pirinççi köyünde yaşayan hemşehrilerimizi birleştirici bir gönül köprüsü olmuştur. Festivali düzenlememizde ki amacımız yöre halkının kültürünün yaşatılması ve bölge de yapılan ticaretin tanıtılmasıdır. 2013 yılında faaliyete geçen derneğimizin kurucuları Erol Erdoğan, Mehmet Yerli ve Sabri Özdere’dir. Dernek olarak festivallerin dışında teken turu gibi çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Festivalimizin gerçekleşmesinde emeği geçen Başta İzmir Büyük Şehir Belediyesi  olmak üzere Pirinççi köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Alpay ve destek veren firmalarımız Bu festivalimizde bize destek olan, Ödemiş Belediyesine, Öz Mega Pen, Alpay Fidancılık, Yıldız İnşaat, Ertaş Besicilik, Natural Kahve, Kadıoğlu, Çavuşoğlu Petrol, Bükülmez Fidancılık, Zirve Restorant, Emre Fidancılık, Dalcılar İnşaat, Kırmızı Market, Murat Halı’ya katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

 Festival kapsamında Pirinççi köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Alpay  2018 yılının köy ağası seçildi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.