Ödemiş’te Şeker Tadında Bayram Heyecanı

Ödemiş’te ilk bayramlaşma töreni Ramazan (şeker )bayramının birinci günü Ödemiş Kaymakamlığı tarafından Ödemiş Yıldız Kent Müzesinde düzenlendi.

Ödemiş’te Şeker Tadında Bayram Heyecanı

 

Ödemiş’te ilk bayramlaşma töreni Ramazan (şeker )bayramının birinci günü Ödemiş Kaymakamlığı tarafından Ödemiş Yıldız Kent Müzesinde düzenlendi.

Ödemiş Kaymakamlığının bayramlaşma törenine Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Başsavcı Vekili Zafer Alptekin, Ödemiş Garnizon Komutanı Askerlik Şube Başkanı Atğm. Umur Kılıç, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş Jandarma Komutanı Yzb. Mustafa Höyüktepe, Ödemiş Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi, daire müdürleri, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Şerif Delibalta, meclis üyeleri, Gaziler, Muhtarlar katıldılar.

Bayramlaşma merasiminin ardından Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu bir konuşma yaptı. Ateşoğlu ; “Ramazan ayının sonu ermesiyle birlikte bayramımıza kavuştuk. Bugünde bu sevinci hep birlikte kutluyoruz. Ramazan bayramının hayırlara vesile olmasını diliyor. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan bayramını kutluyorum. Bu benim buradaki dördüncü ramazan bayramım beşincisini görmek nasip olur mu bilmiyorum. Bayramın bayram gibi yaşandığı güzel insanların olduğu bir ilçede yaşamaktan çok mutluyum şanslıyım. Bunu sağlayan arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Programın ardından Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş Garnizon Komutanı Askerlik Şube Başkanı Atğm. Umur Kılıç, Ödemiş Jandarma Komutanı Yzb. Mustafa Höyüktepe, Ödemiş Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi ve meclis üyeleri Halil Güler ve Selahattin Kundak ile birlikte 1979 yılında Artvin Şavşat’a şehit olan Ödemiş’in ilk şehidi Muammer Gönen,1992 yılında şehit düşen Ali Yücel Öner ve Ali Dereli’nin ailesini ziyaret ettiler. Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu ve protokol üyeleri şehit yakınlarıyla uzunca bir süre sohbet ederek bayramlarını kutladılar.

Ödemiş Belediyesinde ise bayramlaşma töreni bayramın birinci günü Park Kafede geniş katılımla yapıldı. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’in ev sahipliği yaptığı bayramlaşma törenine MHP, CHP, AK Parti grubu Ödemiş Belediyesi çalışanları, Belediye daire müdürleri ve vatandaşlar katıldılar.

AK Parti ve MHP Ödemiş ilçe teşkilatları bayramlaşma törenini bayramın birinci günü düzenlenirken, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi’nde bayramlaşma töreni bayramın ikinci günü parti binasında gerçekleştirildi.

 

Haber: Ayşe Akyüz

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.