BEYDAĞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDE COŞKULU AÇILIŞ

BEYDAĞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDE COŞKULU AÇILIŞ

Beydağ Halk Eğitimi Merkezinin yılsonu sergisi Beydağ Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Belediye Başkanı Vasfi Şentürk, İlçe Jandarma komutanı Fikret Öztürk Milli Eğitim Müdürü Halil Değirmenci, daire amirleri, muhtarlar, STK yöneticileri vatandaşların katılımıyla Beydağ Halk Eğitim Merkezi Misak-ı Milli salonunda gerçekleştirildi.

BEYDAĞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDE COŞKULU AÇILIŞ

Beydağ Halk Eğitimi Merkezinin yılsonu sergisi Beydağ Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Belediye Başkanı Vasfi Şentürk, İlçe Jandarma komutanı Fikret Öztürk Milli Eğitim Müdürü Halil Değirmenci, daire amirleri, muhtarlar, STK yöneticileri vatandaşların katılımıyla Beydağ Halk Eğitim Merkezi Misak-ı Milli salonunda gerçekleştirildi. Sergi Üç gün süreyle açık kalacak olan sergide Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri sergilenecek.

Beydağ Halk Eğitimi Merkezi Misak-ı Milli salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sunullah Desticioğlu yaptı. Desticioğlu yaptığı konuşmada; “Peygamberimizin ‘Beşikten mezara kadar bilim tahsil edin’ hadisini düstur edinen bir Hayat boyu öğrenme kurumu olarak hedefimiz öğrenen topluma dönüşüm sürecinde, beşikten mezara kadar rehberlik hizmeti sunan bireyin bilgive şuurunu geliştirerek insanlığın kalkınmasında sorumluluk almasını destekleyen kaliteli eğitimler sunmaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur’ derken yaygın eğitimin ne kadar önemli olduğunu açık bir şekilde ifade etmiştir. Halk Eğitimi Müdürlüğü olarak bu öğretim yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri, Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında okuma yazma kursları açtık. Ayrıca sosyal ve kültürel kurslar açtık. Şu an itibariyle 77 kurs açılmış olup 1335 öğrenciye hizmet verilmiştir. Bu yıl kurslara katılan tüm kursiyerleri ve onların sosyal ve kültürel anlamda gelişmelerini sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Beydağ Milli Eğitim Müdürü Halil Değirmenci yaptığı konuşmada Halk Eğitimi merkezi bünyesinde 77 branşta kursların açıldığını belirterek, okuma yazma bilmeyenlere ulaşılarak eğitim verildiğini söyledi. Değirmenci, bu çalışmaların gelecek yıllarda daha da aratarak devam edeceğini vurguladı.  Değirmenci, sergide emeği geçen öğretmenler ile belge alan tüm kursiyerleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Değirmencinin konuşmasının ardından, Beydağ Kaymakamı Gürkan Üçüncü yaptığı konuşmada, Beydağ Halk Eğitim Merkezinin yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini, bu yıl Halk Eğitimi Merkezimizde 1300 öğrencinin kurs aldığını, gelecek yıl bu sayının ikiye katlanması gerektiğini ifade etti. Kendisinin Halk Eğitim Merkezinde kursa katılan bir annenin oğlu olduğunu ifade eden Gürkan Üçüncü, yeni açılacak kurslara annesinin de kaydının yapılmasını istedi. Ayrıca yapılan çalışmalardan dolayı Halk Eğitimi Merkezi öğretmenlerine ve Kurum Müdürü Sunullah Desticioğlu’na teşekkür etti. Kursiyer öğrencilere belgelerinin verilmesinin ardından Halk eğitimi Merkezine katkıda bulunan muhtarlara plaketlerini İlçe Kaymakamı Gürkan Üçüncü takdim etti. Halk oyunları kursunu bitiren öğrencilere belgelerini ilçe Milli Eğitim Müdürü Halil Değirmenci verdi. Kurum Müdürü Sunullah Desticioğlu, kuruma verdiği desteklerden dolayı İlçe Kaymakamı Gürkan Üçüncü’ye 2018 Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisi anısına, Kaligrafi eğitmeni Muratcan Bölce’nin yazdığı bir tabağı hediye etti. Halk oyunları öğrencilerinin yaptığı gösterinin ardından, Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı yılsonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Davetlilerin sergiyi gezmelerinin ardından program sona erdi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.