BAL Play-Out Kuraları Çekildi

BAL Play-Out Kuraları Çekildi

BAL Play-Out Kuraları Çekildi

İzmir BAL Ligi Play-Out mücadelesi verecek olan 4 takımın yöneticilerinin de katıldığı kura çekimi İzmir ASKF Binasında gerçekleşti İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın, Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Kaygil, TFF İzmir İl Temsilcisi Tuncay Taşpınar ve 4 Kulübün temsilcilerinin katıldığı kura çekimi yapıldı. Tek maç usulünce oynanacak maçların galipleri BAL Liginde İzmir İlini Temsil edecek. BAL Ligi ekiplerinden Torbalıspor ve Bornova Yeşilova takımları kendi gruplarında İzmir ikincisi olması sebebi ile Play-Out mücadelesi verecek. Bayındırspor ve İzmirspor ise Süper Amatör Play-Off'larında 2. ve 3. Takım olmaları sebebi ile BAL Ligine Yükselme maçı oynayacak. 
Bornova Yeşilova Spor ile Bayındırspor 03 Mayıs 2018 Perşembe günü Saat: 16:00'da Bornova Doğanlar Stadında karşı karşıya gelirken  diğer karşılaşmada Torbalıspor ile  İzmirspor 06 Mayıs 2018 Pazar günü Saat: 16:00'da İzmir Atatürk Stadında kozlarını paylaşacaklar. 
Karşılaşmalardan galip ayrılan ekipler 2018-2019 futbol sezonunda BAL liginde mücadele ederken kaybeden ekipler ise SAL liginde mücadelelerini sürdürecekler.
ÇİÇEKLER VE TORKOS KADER MAÇI İÇİN HAZIRLANIYOR
Bu sezon tek hedefi şampiyon olup 3. Lig'e çıkmak olan Torbalıspor, kötü geçen bir sezonun ardından şampiyonluktan olduğu gibi, ligden düşme tehlikesiyle de burun buruna geldi. Torbalıspor ligi ikinci sırada bitirmesine rağmen, lider Ödemişsporun oynadığı play-off maçlarından sonra  3. Lig'e çıkamayınca yönetmelik gereği Play-Out maçı oynayacak. Torkos Maçı kazanırsa Lig'de kalacak, kırmızı beyazlı ekip eğer 90 dakikadan mağlup ayrılırsa, iki yıl önce olduğu gibi yine Süper Amatör Lig'e düşecek.
MAÇ PAZAR GÜNÜ
Torbalıspor Play-Out maçında, İzmir'in köklü kulüplerinden İzmirspor ile karşı karşıya gelecek. Zorlu maç Pazar günü saat 16.00'da İzmir Atatürk Stadyumu yan sahasında oynanacak. Karşılaşmayı çok sayıda taraftarın izlemesi bekleniyor. Torbalıspor maçın hazırlıklarını sürdürüyor.
ÇİÇEKLER ZORU BAŞARMAK İSTİYOR.
Bu Yıl SAL Liginde şampiyon olarak play-off oynamaya hak kazanan sarı kırmızılı Bayındır spor play-off grubunda Aliağa Futbol A.Ş.'nin ardından 10 puan ile 2. Sırada tamlayarak play-out oynamaya hak kazandı. Perşembe günü saat 16,00'da Bornova Doğanlar sahasında oynanacak olan karşılaşmayı kazanarak zoru başarmayı hedefleyen Çiçekler BAL ligine yükselmek için hazırlıklarını yaptığı antrenmanlar ile sürdürüyor. Zorlu karşılaşmadan galip ayrılarak tarihinde ilk kez BAL liginde mücadele etmek isteyen sarı kırmızılı ekibin idarecileri bu zorlu karşılaşmada taraftarlarının da desteğini beklediklerini belirttiler.
Haber : Cengiz Türkavcı

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.