Hotar Kiraz'ın Dağ Köylerini Ziyaret Etti

Hotar Kiraz'ın Dağ Köylerini Ziyaret Etti

Hotar Kiraz'ın Dağ Köylerini Ziyaret Etti

AK Parti AR-GE' den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar  bugün, İzmir'in Kiraz İlçesinde Sarısu, Olgunlar, Umurcalı Mahallerini ziyarette bulunarak akşamda Kiraz Hisarönü Restoranda, Kiraz Belediyesi tarafından  18 Mart Çanakkale Zafer'inin 102 . yıldönümü nedeniyle şehit aileleri onuruna düzenlenen yemeğe katıldı.
Öğle saatlerinde Kiraz'a gelen Hotar'ı, Kiraz girişinde Kiraz AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ,AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayfer Duran karşıladılar. Kadın Kolları başkanı Ayfer Duran tarafından Hotar'a iğne oyalı şal hediye  edildi.
Hotar ardından, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ve AK Parti Kiraz İlçe teşkilatıyla birlikte, Umurcalı, Olgunlar, Sarısu Mahallerine giderek vatandaşlarla buluştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar yaptığı konuşmada şunları dile getirdi ; “Algı oluşturarak, halkı “hayır” vermesi yönünde değiştirmek ancak bu ülkenin düşmanlarına yakışandır. Ben burada konuyu bilmediği, yanlış bildiği aklına yatmadığı için iyiniyetli vatandaşlarımızı bunlarla ayrı koyuyorum. Hayır diyenlerin başta teröristler olmak üzere neden hayır dediklerini ve neden bu kadar büyük kampanyayla vatandaşlar üzerinde etkili olmasını sağladıklarını  sizin dikkatinize sunacağım. Buda bizim görevimiz. Neden ana muhalefet, Fetöcüler, Darbeciler, teröristler, Avrupa Birliği Ülkeleri, Türkiye de hayır çıksın diye candaş bir şekilde çalışıyorlar. Bunların hiçbiri bu 18 maddelik maddede şu maddede şöyle eksiklik var. Demiyorlar genel söylemler işte meclis kapanacak, öyle bir şey yok. Cumhurbaşkanı meclisi fes edecek, bu ancak seçimi yenilemesiyle oluyor. Seçimi yenilerse de kendisi de seçime gitmek zorunda kalacak. Meclis birçok hakka sahip seçime giderse kendisi yanlış olacak. Cumhurbaşkanı Şimdiki sistem ile yargılanamıyor yeni gelecek sistem ile yargılanmasının önü açılacak. Şuanda Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız aynı partiden olduğu için sistem sorunsuz yürüyor. Bir tarafta seçilmiş Cumhurbaşkanı var bir tarafta başbakan var ama anlaşamıyorlar, Ahmet Necdet Sezer döneminde olduğu gibi, Demirel döneminde olduğu gibi kaos ortamı olabilir geriye gidişler olabilir. Anayasa kitapçığı fırlatıldı. Türkiye'nin ekonomisi kötüye gitti”
Hotar Çanakkale'de şehit düşenlerin emanet ettiği topraklarda ,bugün dünyanın en uzun köprüsünün atıldığını belirterek şöyle konuştu ; “ Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü bizim görevimiz  orada şehit düşenlerin emanet ettiği toprakları yüceltmektir. Aynı zamanda bugün dünyanın en uzun köprüsünün temeli atıldı. Bu ülke 15 Temmuz'da bir darbe yaşadı. Dünya da ekonomik kriz var. Bizde yapıcı değil yıkıcı bir muhalefet var. Buna rağmen Türkiye dünyanın en uzun köprüsünü atabiliyor. Bunlar durduk yere olmadı. Ülkelerle vizeleri kaldırdık. Uluslararası platformda Türkiye'nin sözü geçiyor. Bu irtibat kolay sağlanmadı. Bir ülkede istikrar, güven, gelişme yolunda bir itimat telkin ediyorsa ancak o zaman uluslararası ilişkiler gelişme yoluna gider. Onun için kazanımlarımızın kıymetini bilelim. Çocuklarımız okula gidiyor, kitaplarını masasının üstünde hazır buluyor.”
Hotar, Kiraz'ın mahallelerini dolaşırken, vatandaşlar kendilerine İstanbul adresli isimsiz  “Hayır” oyu kullanmaları yönünde mektup  geldiğini belirtiler. Bunun üzerine Hotar ; “ Hayır oyu vereceklerde saygılıyız. Her ikisinin de iyi yanlarını ortaya koyun hangisi ağır basıyorsa ona verin. Yüreğiniz varsa çıkarsınız vatandaşın karşısına dayanaklarıyla anlatırsınız. Adınızı bile yazmadan imzasız mektuplar gönderebileceğiniz kişiler Kiraz'da değil ben bunu görüyorum. Ben Kiraz'daki bir vatandaşın imzasız bir mektuba irtibat ederek “ Hayır” oyu kullanacağına inanmıyorum. Türkiye'nin hiçbir yerinde böyle bir kişi yok. İstanbul'dan postalanmış mektuplarla, İstanbul'dan Leventlinin biri işini gücünü bırakıp Kirazlı vatandaşın kararıyla ilgileniyor. Bunda iyi niyet görebilir miyiz ?” dedi.
Kiraz'ın Olgunlar Mahallesi ziyareti sırasında vatandaşlardan gelen mahalleye  halı saha yapılması yönündeki  taleplerinin çözüleceğini belirtti.
Hotar ,merkeze uzak mahalle ziyaretlerinin ardından, Kiraz Belediyesi tarafından  18 Mart Çanakkale Zafer'inin 102 . Yıldönümü nedeniyle şehit aileleri onuruna düzenlenen yemekte STK'lar ,Muhtarlar, şehit aileleriyle bir araya geldi.
Haber :Ayşe Akyüz

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.