Halı Sahalar Hamza Dağ'ın Atışlarıyla Açıldı

Halı Sahalar Hamza Dağ'ın Atışlarıyla Açıldı

Halı Sahalar Hamza Dağ'ın Atışlarıyla Açıldı

Ödemiş Belediyesi'nin hizmete sunduğu Ertuğrul ve Kızılcavlu  Mahallelerinde yapılan halı sahaların açılışı gerçekleşti. Açılışlarda  Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ penaltı atışları yaptı. 
Spor Toto Genel Müdürlüğü'nün katkılarıyla Ödemiş Belediyesi tarafından yapılan Ertuğrul-Türkönü -Kurucuova ve Kızılcaavlu-Alaşarlı Mahalleleri ortak kullanımlı halı sahalar düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışlara  Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, belediye meclis üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Halil Demir, muhtarlar, oda başkanları ve mahalle sakinleri katıldı.
Tören ilk olarak Ertuğrul Mahallesi'nde daha sonra Kızılcaavlu-Alaşarlı Mahallesi'ndeki halı saha da gerçekleşti. Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “6360 sayılı yasadan sonra dünün köyleri bugünün mahallerinin ortak noktalarında spor alanları yapacağımızı söz vermiştik. Ödemiş'in herhangi mahallesinde ne varsa en uzak mahallemizde de o olacak. Sözlerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Mahalleler arasındaki dostlukların arttırmaları, gençlerin spor yapmalarına olanak sağlamak ve vatandaşlarımızın akşamları güzel bir mekanda yorgunluklarını atabilmelerini istedik ve halı sahaları yapmaya başladık. Geçen hafta Gençlik Merkezi'nin yapımına başlandı. Gölcük Gölü'nün ikinci etabının yapılması için Turizm Bakanlığı'mızdan bir milyon destek aldık. Bu hafta 7 köyümüzde düğün salonlarını yapmaya başlayacağız Bütün bunlar merkezi hükümetin katkısıyla yapılan işler. Bizler hizmet için yanınızdayız. Eğer sizinle birlikte üzüntünüzü paylaşamıyorsam, acınıza ortak olamıyorsam bu işi bırakacağım. Spor Toto Genel Müdürlüğü'nün katkılarıyla yaptığımız bu halı sahalarda milletvekilimiz Hamza Dağ'a desteğinden dolayı teşekkür ederim. Hizmet için yanınızdayız. Sizlerin verdiği güçle çok daha fazlasını yapacağız” dedi.
Vatandaşlar tarafından coşkulu bir şekilde karşılanan Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ konuşmasında; “Yapılan halı sahların yer tespitleri çok iyi yapılmış. 
Emeği geçenleri kutlarım. Bu hizmetlerle gençlerimiz diğer kötü alışkanlıklarından uzak kalarak, spor yapma imkanı bulacaklardır.  Bizler, size canla başla hizmet etmeye çalışıyoruz. Belediye Başkanlarımız, milletvekillerimiz, bakanlarımızla bir ekip olarak hep birlikte sizlere hizmet ediyoruz. Çok kritik dönemlerden geçiyoruz. Bir ay sonra bir karar vereceğiz. Bundan sonraki 100 yılın şekillenmesine imza atacağız” dedi.
Halı saha açılışları Ak Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın penaltı açılışlarıyla gerçekleşti. Meclis üyesi Halil Güler'in kaleci olduğu atışlarda renkli görüntüler oluştu. 
Haber : Özlem Tekin

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.