Ödemiş’in Sorunları Beyaz Perdeye Yansıtıldı

Ödemiş’in Sorunları Beyaz Perdeye Yansıtıldı

Ödemiş’in Sorunları Beyaz Perdeye Yansıtıldı

 

Ödemiş Okuma Grubu, Felsefe Kulübü ve Fotoğraf Gönüllülerinden oluşan Ödemiş Kültür Sanat Etkinlikleri Merkezi (ÖSEM) üyelerinin organize ettiği, Ödemişli senarist ve Emelki öğretmen Osman Berber’in üç kısa filmi Umut Tiyatro Kafe’de izleyiciyle buluştu.

Düzenlenen etkinliğe, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Ömer Akşahan, Ödemişli Arkeolog Emin Başaranbilek ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Ödemişli Senarist ve emekli öğretmen Osman Berber’in yönetmen Mehmet Genç ile birlikte çektiği, Sular Çekilmeden, Topaç ve Terk Edilmiş Kartal Yuvası: Lübbey filmlerinin gösterildiği gecede Film gösterimlerine konularda soruları ve söyleşileriyle eşlik ettiler. Altı kısa filmi bulunan Osman Berber, gecede duygu dolu anlar yaşayarak izleyenleri de duygulandırdı.

Berber ; “Biz bununla gurur duyduk”

Yapılan etkinlikle ilgili olarak senarist Osman Berber ; “Yönetmen arkadaşım Mehmet Genç ile birlikte 2009 yılında Ödemiş’teki üreticinin çektiği su sıkıntısını beyaz perdeye yansıtan, “Sular Çekilmede” kısa filmimiz Hollanda’da yapılan kısa film yarışmasın dünya ikinciliği ödülüne layık görüldü”

“2010 yılında, horlanmış dışlanmış özel durumlu bir çocuğun, başarı öyküsünü kısa film olarak, çektik. Bu filmimiz Almanya’da yapılan engeli film festivalinde gösterime girdi. ATV’de çek bakalım yarışmasında ise filmimiz finale kaldı. 2012 yılında ,Ödemiş’te adı satılık köye çıkan Lübbey köyünün satılmaması için harekete geçerek 25 dklık, Terk Edilmiş Kartal Yuvası: Lübbey kısa filmini çektik.2013’te Elma Şekeri,2015 Süslü Kabak, 2016’da Bir gün sizde kısa filmimizde engellilerin zorlu yaşam mücadelesini anlatan bir film çektik. Amacımız toplumun sorunlarını dile getirmekti. Biz bununla gurur duyduk” dedi.

Ödemişli Arkeolog Emin Başarabilek’e destekleri nedeniyle çiçek takdimi yapıldı.

Haber :Ayşe Akyüz

 

 

 

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.