Ödemiş Belediye Başkanı Badem'den Açıklamalar

Ödemiş Belediye Başkanı Badem'den Açıklamalar

Ödemiş Belediye Başkanı Badem'den Açıklamalar

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem dünkü Küçük Menderes Gazetesi'nde Yer Alan "Büyükşehir'den Fatura Cevabı" Başlıklı Haber Hakkında Bilgiler.
Badem "İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetleri Koordinatörü M. Cumhur Şener, 30.01.2017 tarih, 4263sayılı Küçük Menderes Gazetesi'nde yer alan" Büyükşehir'den Fatura Cevabı "başlıklı haberde yer açıklamasında, kamuoyunu yanıltıcı ve doğru olmayan bilgiler aktarılmış.
Ödemiş Belediye Meclisi, 2016 yılı için Evsel Katı Atık Bedelini merkez mahallelerde 11,00 TL, köylerden mahalleye dönüşen miktarı 6, TL olarak belirlemiştir. 2016 yılına ait İZSU'dan Ödemiş Belediyesi'ne aktarılan evsel katı atık ve ÇTV bedelleri ekteki tabloda yer almaktadır. (2017 yılı tahsilatı yapılmamıştır) Tabloda da görüldüğü gibi İZSU'dan Ödemiş Belediyesi'ne aktarılan aylık bedel yok zaman 860.000 ila 1 milyon arasında bir rakam olmamıştır. İZSU bazı aylar ödemeleri zamanında yapmadığı için iki aylık birleştirilmiş fatura bedeli olarak bu rakamlara ulaşmaktadır. Bu konuyla ilgili yetkililer tarafından yetkililer tarafından doğru olmayan, yanıltıcı bilgiler verilmektedir.
Ödemiş Belediyesi'nin hizmet odaklı çalışmalarını yürürlüğe koymak, sorunları çözmek için çalışmak. VATANDAŞLARIN KULLANILMASI VE TASARRUFU İNDİRİLEBİLİRSİNİZ Ödemiş Belediyesi'nce oluşturululan komisyon tarafından incelenmekte ve evde durulmayan aylar için İZSU'ya iptali için işlem yapılmaktadır. Vatandaşların mağdur olmaması için faturaların aylık olarak okunması ve tahakkuk ettirilmesi bu sorunu ortadan kaldıracaktır. 
İZSU 2016 yılı tarifesine göre su tüketimi yapan konutlarda; % 82 'siy. Neredeyse% 82'siording. Ayrıca her ay konutlardan 1,66 TL katı atık bertaraf bedeli ile Ödemiş Belediyesi'nce alındığı belirtilen ÇTV tahsilatının% 20'si Büyükşehir Belediyesi'ne aktarılmaktadır.
Bunların dışında, yasa gereği ona Ödemiş Belediyesi'ne gönderilen İller Bankası maaşı% 30'ı büyükşehir belediyesine,% 10 ise İZSU'ya aktarılmaktadır. 01 Nisan 2014 tarihten bu yana toplam 44.032.205,86 TL kesinti yapılmasına rağmen İZSU'ya göre ilçe sokak ve caddelerindeki çalışmaların kazılan yerlerinde yaklaşık 6 ay süresince kapatılmaması vatandaşların yaşam şartlarını zorlaştırmaktadır. "Dedi. 
ÖDEMİŞ BELEDİYESİ'NE İZSÜ'DAN AKTARILAN EVSEL KATI ATIK VE ÇTV BEDELLERİ
BİLGİ
6360 sayılı yasa ile Büyükşehir Belediyeleri'ne yürütülmesi büyük ölçüde devredilmiştir. Evsel Katı Atık Bedeli ve ÇTV Bedşrek birlikte Büyükşehir Belediyesi (İZSU) tarafından tahsil edil. 01 Nisan 2014 tarihlerinde giren yasa ile Evsel Katı Atık Bedeli ilçe belediye meclisince; Atık su altyapı ve evsel katı atık bertaraflı tesisler tarifelerinin belirlenmesinde belirli kurallara uymak ve esaslara göre yönetmek için yönetmelik ve evsel atık tarifelerinin belirlenmesine yöneliktir. ÇTV Bedeli 2464 sayılı belediye gelirleri kanuna göre belirlenmektedir. 
Ödemiş Belediye Meclisi 2016 yılı için Evsel Katı Atık Bedelini merkez mahallelerde 11,00 TL, köylerden mahalleye dönüşen miktarı 6 TL olarak belirlemiştir. 2016 yılına ait İZSU'dan Ödemiş Belediyesi'ne aktarılan evsel katı atık ve ÇTV bedelleri tabloda yer oluyor.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.