BAYINDIR’A 42.5 MİLYONLUK YATIRIM

BAYINDIR’A 42.5 MİLYONLUK YATIRIM

BAYINDIR’A 42.5 MİLYONLUK YATIRIM

 

 

 

Bayındır’ın merkezinde bulunan 15 mahalle tarafından 30 yıldan bu yana kullanılan içme suyu şebekeleri İzmir Büyük Şehir Belediyesi İZSU Müdürlüğü tarafından yenileniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile çözümlenecek olan İçme suyu alt yapı çalışmaları İZSU tarafından yürütülüyor.

Bayındır’ın en büyük ihtiyaçlarından biri olan sağlıklı içme suyu alt yapısı çalışmaları için İZSU, 1401 kilometre uzunluğundaki yeni içme suyu şebekesi yatırımını sürdürürken, Bayındır’ın merkez mahallelerinde de çalışmaya başladı.

İZSU’DAN 176 KİLOMETRELİK YATIRIM

 

2016 yılları arasında 176 kilometre içme suyu şebekesi döşeyerek Bayındır’ın köylerini sağlıklı içme suyu şebekesine kavuşturan İZSU, şimdi ilçenin merkez mahallelerindeki şebekeleri de yeniliyor. 

Sadıkpaşa, Hatay, Cami, Fatih, Mehmetçik, Demircilik, Hacı İbrahim, Yenice, Mithatpaşa, Hacı Beşir, Bıyıklar, Kurt, Orta, Yeni ve Çınar mahallelerinde 8 kilometresi iletim hattı, 57 kilometresi içme suyu şebekesi olmak üzere toplam 65 kilometre uzunluğunda şebeke döşenecek. 30 yıllık eski ve kaçaklara neden olan borular, basınca dayanaklı duktil font ve HDPE borular ile yenilenecek. Daha sağlıklı ve kalite standardı yüksek yeni borular ile yeni iletim hatları devreye alındığında su arızaları, kesintiler ve su kaçakları sorunu ortadan kalkacak. 6.9 milyon liralık yatırımla başlayan çalışmalar 2018 yılı Ocak ayında tamamlanacak.

 

İZSU’nun  Bayındır Çalışmaları

 

Bayndır ilçesinde daha önce 176 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi döşeyen İZSU Genel Müdürlüğü Canlı, Eski Çıplak, Kızılağaç, Havuzbaşı, Hasköy, Çiftçigediği, Çınardibi, Osmanlar, Söğütören, Yakapınar, Alankıyı, Kızılcaova, Yeşilova, Karahalilli, Furunlu ve Çırpı mahallelerinin şebekelerini yeniledi. Söğütören, Çamlıbel, Kızılağaç, Arıkbaşı, Çırpı Hasköy ve Havuzbaşı mahallelerinde toplam 13 kilometrelik kanal şebekesi döşenerek, bu yerleşim yerleri sağlıklı kanal sistemine kavuştu. 27 kuyu açılarak Bayındır ve köylerinde yaşanan su sıkıntısı sona erdi. Bayındır İleri Biyolojik Atık Su Tesisi hizmete girdi. 10 bin kişilik Hasköy atık su arıtma tesisi yapımı tamamlandı. İlçedeki su depoları onarıldı.  İlçe merkezinde 65 kilometre uzunluğunda içme suyu şebekesi yenileme çalışmaları devam ediyor. İZSU’nun Bayındır’a yaptığı yatırım tutarı 42.5 milyon TL.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.