Ödemiş’teki Karne Gününden Görüntüler

Ödemiş’teki Karne Gününden Görüntüler

Geride bıraktığımız 20 Ocak 2017 Cuma günü tüm yurtta olduğu gibi, ilçemiz Ödemiş'te de ilk ve orta dereceli okullarda öğrencilere birinci dönem karneleri dağıtılması ile birlikte, 16 gün sürecek olan yarı yıl tatili başladı. Anaokulu seviyesindeki minikler ise, daha farklı bir heyecanı, velileriyle birlikte yaşadılar. Keza çocukları kaçıncı sınıfta olursa olsun, istisnasız tüm ebeveynlerin de onlarla birlikte okul bahçelerini doldurdukları, yaşanan tatlı heyecana ortaklarınınları gözledi.

ÖDEMİŞ ORTAOKULU 7-H SINIFININ KARNELERİ, SINIF ÖĞRETMENİ BERRİN ÇIRAK'TAN

İlçemizin ödemiş ortaokulu da, Cuma günü kar 届 dağıtımı heyecanına sahne olan yerler arasındaydı. Deneyimli eğitim kadrosu ile öğrencileri liseye hazırlanıyor okulun öğrencileri, Eylül ayından beri gösterdikleri çabaların karşılığı olan karnelerini, merak içinde beklediler. Okulda öğrenci başarısı ile dikkat çeken sınıflar olan 7-H sınıfı öğrenciler, karnelerini sınıf öğretmenleri ve aynı zamanda Berrin Çırak'ın elinden adetleri aldılar.

ATATÜRK İLKOKULU 1-A SINIFINDA, "İLK KARNE" HEYECANI

Anaokulundan sonra ilk defa başka bir okulda eğitime ve öğretime başlama ve Eylül ayından bu yana öğretmenlerin katkısıyla okumaya yazmaya başlamalı minikler de, Cuma günü ilk karnelerini aldılar. Atatürk İlkokulu'nun sınıfları ve bahçesi de, önce öğleden önce ve sonradan karne sevinçlerine tanıklık etti. Okulun 1 Numaralı Sınıfı Bu eğitim öğretim yılı başında görev Alan Sınıf Öğretmeni Yunus Coşkun, onun birisini ayrı ayrı çok sevdiği minik öğrencilerin karnelerini verirken, sınıfı dolduran veliler de, o anları fotoğraflamaya sunarlar. Sınıf öğretmeni Yunus Coşkun, karne dağılımında velilere hitaben yaptığı kısa konuşmasında, "Değerli velilerimiz; Yaklaşık dört aydan bu yana, bizlere emanetiniz olan çocuklarlarımızla birlikte önemli mesafeler kat ederek, bugün artık sizlerin karşısına, okuyup yazabilen, matematiğin basit işlemlerini yapabilen, hayata hazırlanma anlamında dağarcıklarına birçok yeni bilgi koymayı başarmış olarak çıkıyorlar. Bizler okulda gayret gösterirken, sizler de bilinçli ebeveynler olarak evlerinizde yardımcı devam eder. Okulun ilk günü söylediğim gibi, ben çocuklarımın her birini çok seviyorum. Gözlerinde gördüğüm parıltı, beni hiç yanıltmadı. Çocuklarımız tatilde iyice dinlensinler. İkinci aşamada daha iyi çalışmalar yapmak için tekrar buluşmayı teşvik ediyorum, iyi tatiller diliyorum. "Dedi. Karnelerin vereceği, 1-A sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri ile birlikte okul bahçesine inerek, Atatürk büstanın önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Haber: Cengiz Türkavcı

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.