CHP İlçe Başkanı Dönmez’den Mezbaha Çıkışı

CHP İlçe Başkanı Dönmez’den Mezbaha Çıkışı

“TARIM VE HAYVACILIKLA GEÇİMİNİ SAĞLAYAN İLÇEDE MEZBAHA KAPATMAK NE DEMEKTİR”

Ödemiş CHP İlçe Başkanı Nazan Dönmez yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, Ödemiş’inde içinde olduğu 8 mezbahanın kapatılmasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

“KAPATILMA SİYASİ ALGI YARATMA OPERASYONUDUR”

Dönmez yaptığı yazılı basın açıklamasında Ödemiş Mezbahasının ve kapatılan diğer mezbahaların Gıda Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürlüğü aracılığıyla kapatıldığına dikkat çekerek şunları söyledi ; “ 6360 Sayılı yasa ile zorunlu olarak ve sorunlu olarak İzmir Büyükşehir Belediyesine devredilen Ödemiş mezbahası Gıda Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürlüğü aracılığıyla kapatılmıştır. Bu kapatılma tamamen siyasi bir algı yaratma operasyonudur. Bundan 6 ay önce Ödemiş mezbahası için ek süre verildiği doğrudur. Ancak Büyükşehir Belediyemizin, et entegre tesisleriyle ilgili çalışmaları süratle devam etmektedir. Kaldı ki bu tesisle ilgili 2015 yılı ortalarında İzmir Büyükşehir Belediyesine devri yapıldı. Ondan öncede süre uzatımı ve talepleri vardı. Son olarak 6 ay uzatılmıştı.”

“BADEM HALKIN YANINDA OLMAMIŞTIR”

Dönmez Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’in geçen süreçte sorunun çözümü değil parçası olduğunu iddia ederek sözlerine şöyle devam etti; “Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem Yaptığı açıklamalarla, geçen tüm süreçte olduğu gibi çözümün değil, sorunun bir parçası olmuştur. Olay tamamen siyasidir. Ödemiş Belediye Başkanı ve İlçe Tarım Müdürlüğü adeta Ödemişli hemşerilerimizi cezalandırmaktadır. Göreve geldiğinden beri çukur kazıp öylece bırakmaktan başka bir iş görmeyen Mahmut Badem bu süreçte de Ödemiş Halkının yanında olmamıştır.”

“ALİAĞA’DA BELEDİYE BAŞKANIN DESTEĞİYLE MEZBAHA AÇILDI”

Dönmez Aliağa ilçesinde de aynı durumun söz konusu olduğunu belirterek AK Partili Aliağa Belediye başkanın halkın yanında yer aldığını belirterek “Oysa ki aynı karar Aliağa mezbahası içinde geçerliyken, Aliağa mezbahası AKP ilçe başkanının çabası ile sadece Aliağa halkına hizmet için açıldığı söylenmektedir. Demek ki açılabiliyormuş. O zaman bu bir siyasi karardır. İzmir Büyükşehir Belediyesini suçlamaya hiç gerek yoktur. Aliağa AKP ilçe başkanının yaptığı açıklamaya göre İl Tarım Müdürlüğü ile görüşülmüş ve sorun çözülmüş. Biz buradan Ey Mahmut Badem, Ey Halil Demir, Ey ilçe tarım Müdürü İbrahim Altıntaş Sizler ne iş yaparsınız? Sizler il tarımla görüşmüyor musunuz? Ödemiş halkını düşünüyor musunuz? AKP idarecileri ve İlçe Tarım müdürü İbrahim Altıntaş, Tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan bir ilçede mezbaha kapatmak ne demek?  Sizlerin ilçemizi düşünmediği ortada sadece konuşarak bu halka hizmet ettiğinizi sanıyorsunuz. Ancak insanlarımız kimin hizmet ettiğini veya etmediğini çok iyi gözlemliyor. Sizlerin vatandaşa hizmet etmek gibi derdi yok, bari halkımızı kandırmayın” ifadelerini kullandı.

Haber : Ayşe Akyüz

                                                                                 

 


Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.