2017’ye ‘Evlenerek’ Girdiler

2017’ye ‘Evlenerek’ Girdiler

2017’ye ‘Evlenerek’ Girdiler

2016 Yılının Bittiği Yeni Bir Yılın İle Gelmesiyle Birlikte Yılbaşında Program Düzenlenirken Seren ve Hasan Çifte Aldırıldılar.

BIÇAKÇI MAHALLESİNDEKİ DÜĞÜNÜN MUTLU ÇİFTİ "BU TARİHİ ÖZELLİKLE SEÇEREK DÜNYA EVİNE GİRDİK"

Köylerinde her yıl kestane sezonunun başlaması ve bitmesiyle beraber yılın son aylarında düğün ve sünnet merasimlerinin yapıldığını dile getiren genç çift "Köyümüz Ovacık yaylasındaki ürettiği kestane, barbunya gibi bir çok marka ürünlerin yanında asker uğurlama ve düğünlerdeki örf ve adetlerin hepsi bilinir. Biz köyümüzde bir çok çiftten önce davranarak Yılbaşı akşamı tarihimiz çok önceden planlayarak Yeni yıla mutlu girmek için katıldığı katıldığı eğlenceli bir merasimle dünya evine girmenin büyük mutluluğunu yaşadık. "Dediler.

GELİN BABASI ESKİ MÜZİSYENLERDEN ERKAN TUNCEL ŞARKILARINI KIZI SEREN İÇİN SÖYLEDİ.

Örf ve adetlerin günümüzde Bıçakçı mahallesinde ailelerin düğün merasimine Ödemiş, İzmir'den özel olarak gelen davetlilerin yanı sıra köy halkı yeni yılın ilk gününü evlerinde kutlama yerine düğüne giderek genç çiftin coşkusuna gönülden ortak eski.

Grup Samyeli'nin parçaları ile parçaları kendinden geçen mutlu çifte bir sürprizde gelin babasından geldi. Eski müzisyen olan Erkan Tuncel'in kızına sürpriz yaparak şarkılarını kızı Seren ve Damadı Hasan için yaptıklarını söyledi.

Gelin babası Erkan Tuncel "Uzun yıllardan beri   Bir çok düğün A.Ş. merasimde müzisyen Olarak şarkı söyledim. Kızımın düğününde şarkı söylemek bana çok zor ve duygulu bir bir yaşamama neden oldu. "Dedi.

Haber: Turgay Konuralp

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.