Torbalı’nın ilk zeka sınıfı

Torbalı’nın ilk zeka sınıfı

Torbalı’da ilk kez Zeka ve Akıl Oyunları Sınıfı Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu’na açıldı. Hayırsever Müge Astok Demirbilek’in bağışı ile açılan ve Demirbilek’in annesi Hatice Habibe Suvör’ün ismi verilen sınıf, kısa sürede öğrencilere büyük katkı sağladı

 Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu’na Hayırsever Müge Astok Demirbilek’in bağışı ile Zeka ve Akıl Oyunları Sınıfı açıldı. Torbalı’da ilk kez bir okula açılan Zeka ve Akıl Oyunları Sınıfı’na Hayırsever Müge Astok Demirbilek’in annesi Hatice Habibe Suvör’ün ismi ile Açılan Zeka ve Akıl Oyunları Sınıfı, kısa zamanda öğrencilere büyük katkı sağladı. Zeka ve Akıl Oyunları saati Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu öğrencilerinin en sevdiği ders saati haline geldi. Öğrenciler belirlenen saatlerde Zeka ve Akıl Oyunları Sınıfı’na gelerek burada zeka oyunları oynuyor. Öğrenciler bu sayede hem eğleniyor hem de zihinlerini geliştiriyor.

EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ

Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu’nun en büyük şansı Müge Astok Demirbilek gibi bir hayırsevere sahip olması. Demirbilek, daha önce de aynı okula fen laboratuarı ve zenginleştirilmiş kütüphane kurulması için bağış yapmıştı. Pancar’lı ilkokul öğrencileri ilçenin en güzel kütüphanesine ve ilçedeki tek Zeka ve Akıl Oyunları Sınıfı’na sahipler. İstanbul’da yaşayan Suvör’ün Pancar’da tarım arazileri bulunmakta. Annesi’nin toprak sahibi olduğu Pancar’a karşı vefasız kalmak istemeyen Müge Astok Demirbilek, Pancarlı çocukların iyi bir eğitim alması için çabalıyor.

PANCARLI ÇOCUKLAR ÇOK ŞANSLI

Zeka ve Akıl Oyunları Sınıfı’nın açılmasının kendileri için büyük bir şans olduğunu ifade eden
okulun müdür yardımcısı Ayten Mazman, “Bir kaç yıldır özel okullarda ve imkanı olan bazı devlet okullarında Akıl ve Zeka Oyunu Sınıfları açılmaktadır. Akıl ve Zeka Oyunları orta okulda seçmeli ders olarak okutulmakta ve ilk okullarda da kulüp olarak açılabilmekte. Takdir edildiği üzere açılması biraz maliyetli bir sınıftır. Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu Eğitimci kadrosu olarak bu sınıfın okulumuzda açılmasını hayal ettik. Hayallerimizi Müge Astok Demirbilek Hanım’la paylaştık. Daha önce de okulumuza bir kütüphane kazandırmış olan Müge Hanım, çocuklar ve onların mutluluğu söz konusunda olduğunda her zaman yardıma hazır olduğu için ve bizlerin bu projesine gönülden inandığı için bizlere destek olarak bu sınıfı açmamıza yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.
HASAN DEMİR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.