Milli Görüş’çü gençlerden basın açıklaması

Milli Görüş’çü gençlerden basın açıklaması

Saadet Partisi Torbalı İlçe Gençlik Kolları düzenlediği basın açıklaması ile Halep’teki insanlık dramına dikkat çekti

Saadet Partisi Torbalı Gençlik Kolları Halep’te yaşanan katliamlara tepki göstermek için basın açıklaması düzenledi. Dün saat 14.00’te Belediye Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında açıklama metnini Saadet Partisi Torbalı İlçe Gençlik Kolları Eğitim Sorumlusu Edhem Demir okudu. Demir açıklamada Mart 2011’de başlayan Suriye Savaşı’nda yıkım, can kayıpları, acılar altıncı yılını doldurmak üzeredir. Çatışmalar devam ederken mabetler, meskenler, iş yerleri, okullar ve hastaneler yerle bir olmakta, şehirlerin alt yapıları çökmekte, tarihin izleri silinmekte ve şehirler tanınamaz hale gelmektedir. Diğer taraftan milyonlarca insan yerini yurdunu terk etmek zorunda kalmış, başkalarının vicdanına sığınmışlar, tüm dünyanın gözü önünde çaresizliğe terk edilmişlerdir. Bütün bu yıkımın, zararın ve tarumar oluşun yanı sıra hepimizin canını yakan ve uykularını kaçıran masum sivillerin ve özellikle de çocukların ölüyor oluşudur. Suriye savaşı son bir haftadır yeniden Halep’i vurmuştur. Halep’te çatışmaların yaşandığı her bölgede olduğu gibi yine mağdur olan sivillerdir, çocuklardır. Biz bu savaşın altı yıldır sürmesinin barış tesis edilemediği için değil edilmediği için olduğuna inanıyoruz. Çünkü ortada Suriye’yi mümkün mertebe insansızlaştırma, Suriye halkını birbirine düşürme ve Suriye’yi parçalama gibi bir proje var. Bu projeyi görmeden Suriye ile ilgili söylenecek her söz boştur” dedi.

 “BİZİM KARDEŞLİĞİMİZİN GÜCÜNÜ BİLİYORLAR”

Açıklamanın devamında “11 EYLÜL 2001’de İkiz Kulelerin ve Pentagon’un vurulmasını bahane eden ABD, Ekim 2001’de Afganistan’ı işgal etmiş, Mart 2003’de de Irak’a girmiştir. ABD’nin Afganistan’ı ve Irak işgali ABD’ye külfet getirmiş, Teksas’a giden tabutlar ABD halkının kendi yöneticilerine tepki göstermesine yol açmıştır. Tüm dünyada ABD karşıtı tepkiler ve gösteriler artınca ABD, B Planın devreye sokmuştur. ABD, İslam ülkelerinde taşeron örgütler yoluyla B planını uygulamaya koymuştur. Afganistan, “demokrasi, insan hakları ve özgürlük”  terennümleri eşliğinde zengin yeraltı kaynaklarını yağmalamak için işgal edilmiştir. Bugün herkes biliyor ki Irak, Irak halkını Saddam’dan kurtarmak için değil, Irak’ı bölmek, parçalamak için işgal edilmiştir. Bugün herkes biliyor ki Libya, Libya halkını Kaddafi’den kurtarmak için değil, Libya’yı bölmek parçalamak için işgal edilmiştir. ABD, Bağdat’a bombalar yağdırırken, bir milyon Müslüman’ı şehit ederken, insanları maniple etmek, kandırmak, yıkım ve yağmayı örtbas etmek için gece gündüz petrole bulanmış bir karabatak göstermiştir. Bugün de aynı şey yapılıyor” ifadelerine yer verildi.

“BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ KAN VE GÖZYAŞI GETİRDİ”

Siyonizmi eleştiren Demir, açıklamasını “Bölgedeki tüm terör olaylarının arkasında İsrail vardır, Siyonizm vardır. Irak’ın parçalanması, Suriye’nin parçalanması kime yaramaktadır? Irak’tan ve Suriye’den sonra sıra kime gelecektir? 15 Temmuz kalkışmasının arkasındaki üst akıl kimdir? 15 Temmuz’da İncirlik Üssü hangi fonksiyonu icra etmiştir. FETÖ denilen örgütün liderini hangi ülke muhafaza etmektedir? 2001’den bu zamana adım adım işletilen Büyük Ortadoğu Projesi karşısında hamasetle bir yere varılmadığının görülmesi gerekir. Biz diyoruz ki çözüm ne ABD ile stratejik ortaklıktır, ne İsrail ile normalleşmek ne de bunların hışmına uğramamak için Rusya’ya sığınmaktır. Ankara, mutlaka Tahran ile Bağdat ile Beyrut ile ve de Şam ile masaya oturmalıdır. Siyonizm’in oyunları görülmeli, oyuna gelinmemelidir. Allah, bu coğrafyaya birlik ve beraberlik nasip etsin. Allah, Bu coğrafyanın birlik ve beraberliği için, ümmetin birliği için, adalet ve barış için gayret edenlere zeval vermesin. Arakan’da, Suriye’de ve Irak’ta yaşamını yitiren tüm mazlumlara Allah’tan rahmet diliyoruz.” ifadeleri ile tamamladı.  

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.