ORGANİK PAZARIN İNŞAATI BAŞLIYOR

ORGANİK PAZARIN İNŞAATI BAŞLIYOR

Torbalı Belediyesi'nin en prestijli projelerinden birisi olması beklenilen organik pazarın ihale aşaması tamamlandı.Torbalı Mahallesi'nde kurulacak olan organik pazar yerinin inşaatına yakında başlanacak.

Ege Bölgesi'nin en önemli tarımsal üretim merkezlerinden bir tanesi olan Torbalı'da kurulacak olan organik pazar için ihale süreci tamamlandı.Torbalı Mahallesi'nde 1400 metrekarelik kapalı alanda kurulması planlanan organik pazar, sadece doğal yollarla yetiştirilen ve sertifikalı ürünleri tüketiciyle buluşturacak. Organik pazarın  yalnızca Torbalı'ya değil ilçe dışına da hitap etmesi de bekleniyor. Torbalı'ya kadar uzanan İzban hattı sayesinde İzmir'in değişik yerlerinden vatandaşların da organik pazara akın etmesi bekleniyor.İnşaatına önümüzdeki günlerde başlanacak olan 1 yıl içinde tamamlanması beklenen organik pazarda  120 adet satış alanı bulunacak. Pazarda ayrıca;zabıta kontrol noktası,bay bayan tuvaletler ve mescitler yer alacak.

BAŞKAN GÖRMEZ, "ORGANİK TARIM DEĞER KAZANACAK"

Günümüzde doğal ürünlerle beslenmenin öneminin gittikçe arttığına dikkat çeken Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez , "  Ekolojik tarımın önemi her gün biraz daha artmakta, bu anlamda ciddi  bir pazar payı da  bulunmaktadır .Tamamen doğal yöntemlerle üretilmiş  ürünlerin halkımıza arz edileceği organik pazarımız Torbalı'ya  önemli bir marka değeri katacak. Torbalı'da böyle bir pazarın varlığı ilçemizde organik tarımın da yaygınlaşmasını teşvik edecek. Torbalı bu anlamda da çevre ilçelere iyi bir misal teşkil edecek” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.