YENİ CADDE TORBALI’YA ÇOK YAKIŞTI

YENİ CADDE TORBALI’YA ÇOK YAKIŞTI

Torbalı Belediyesi'nce Muratbey Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 700 metre uzunluğundaki caddenin gelişen bölgenin yeni sosyal yaşam alanı olması bekleniliyor.

Torbalı Belediyesi nüfusu hızla artan ve gittikçe genişleyen ilçede sosyal, kültürel hayatla birlikte ticareti sürekli canlı tutacak yeni caddeler açmaya devam ediyor. Torbalı Belediyesi tarafından Muratbey Mahallesi 3054 Sokakta  geçtiğimiz ay başlanan cadde çalışmasında sona gelindi. 700 metre uzunluğunda planlanan cadde kilit taşlarıyla döşendi. Çevre düzenlemesi yapılacak olan caddede, yayalar için yürüyüş yollarının yanı sıra bisiklet yolu da yer alacak. 15 metre genişliğe sahip olan bulvar, civardaki vatandaşlar için sosyal yaşam alanı vazifesi de görecek. Aydınlatma sistemiyle geceleri ,ışıl ışıl bir görünüme kavuşacak olan caddede oturma bankları ve kamelyalar da bulunacak. Fen İşleri ekiplerinin caddeyi tamamlama çalışmalarında sona gelindiği belirtildi.

BAŞKAN GÖRMEZ, "CADDELER BİR KENTİN AYNASIDIR"

 Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçeyi yeni kent meydanları,caddeler ve yaşam alanlarıyla donattıklarını ifade ederek,"Torbalı halkına en iyi hizmeti sunmak için yaz kış demeksizin çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kentin muhtelif yerlerinde eskiyen yol ve caddelerimizi yenilerken bir taraftan da yeni yol ve caddeler açıyoruz. Caddeler bir kentin aynasıdır ve o kentin gelişmişliğini yansıtır. Muratbey Mahallesi'nde bulunan  80.Yıl İlköğretim Okulu'na bitişik olan cadde çalışmamız da bunlardan bir tanesi. Oldukça uzun ve geniş olan bu caddemizin etrafında bir sosyal yaşam alanı olmasını istedik ve tasarımı ona göre dizayn ettik. Tamamlandığında Torbalı'nın en geniş ve nezih caddelerinden bir tanesi olacak" şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.