Bahçeşehir'in miniklerine İspanyol havası

Bahçeşehir'in miniklerine İspanyol havası

Bahçeşehir Okulları Torbalı Kampüsü Anaokulu'nda öğrenip gören minikler "Ülkeleri Tanıyorum” etkinliği için İspanyol kültürüne çalıştı. İspanyolların dansı Flamenko’ya iyi hazırlandıkları belli olan sarı, kırmızı ve mor sınıf öğrencilerinin müthiş showu görülmeye değerdi

BAHÇEŞEHİR Okulları Torbalı Kampüsü Anaokulu’nun minik öğrencileri “Ülkeleri Tanıyorum” etkinliğinde bu ay İspanya’ya yolculuk ettiler. “Ülkeleri Tanıyorum” etkinliği için İspanyolların dansı Flamenko’ya iyi hazırlandıkları belli olan sarı, kırmızı ve mor sınıf öğrencilerinin müthiş showu görülmeye değerdi. Bunun yanı sıra yine İspanyolların meşhur boğa güreşini canlandıran öğrencilerin performansları da oldukça iyiydi.

İSPANYOLCA ÖĞRENİYORLAR

İSPANYOLCA öğretmenleri ise etkinlik içerisinde öğrencilere İspanyolca kendini tanıtmayı öğretti. İspanyolca kelimeler öğrenen öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte İspanyolca şarkılar söyleyip, dans ettiler.  Peki ya İspanyol mutfağı merak edilmez miydi? Minik şefler mutfağında öğrenciler İspanyol tatlısı denilince ilk akla gelen çıtır churrolardan yapıp, afiyetle yediler. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.