Köylerde büyük rekabet!

Köylerde büyük rekabet!

Arsalardaki ortalama fiyat ilçe merkeziyle yarışır duruma geldi. Arsa sahiplerinin yüksek talebi alışverişin önüne geçiyor. Genellikle emekli kesim, arsa alımlarına talep gösteriyor

TORBALI’DA arttan emlak fiyatları köylere de yansıdı. İlçenin birçok yerinde artan arsa fiyatları vatandaşın boynunu bükerken köylerde ev veya arsa almak isteyen vatandaşlar da fiyat artışının karşısında adeta şok oldu. Doğa güzellikleri, hava şartları, yaşam koşulları ve verimli araziler nedeniyle ilçedeki köylere son yıllarda talep iyiden iyiye arttı. Köylerde ev bulmak çok zorken mevcut arsaların fiyatları da el yakıyor. 300 bin liraya kadar alıcılarını bekleyen arsalar, ev sahibi olma umudunu köylere bağlayan vatandaşları üzdü. Torbalı’nın cazibe merkezi konumunda olan arsalar ile köydeki arsa fiyatları adeta yarışıyor. İZBAN’ın gelmesiyle İzmir’e ulaşımın rahat olması, ev alıcılarına daha da cazip gelmiş durumda.

FİYAT HER YIL YÜKSELİYOR

TÜRKİYE’NİN en çok tıklanan sitelerinden olan sahibinden.com sitesinde bulunan Torbalı’daki arsa fiyatı vatandaşları hayrete düşürüyor. Fiyat konusunda merkezle yarışan köy arsaları Torbalı’daki birçok evden daha pahalı. Konumu ve elektrik su durumuna göre fiyatı değişen arsalar sitede 45 bin liradan başlayıp 300 bin liraya kadar çıkabiliyor. Büyük bir çoğunluğu 90 bin ile 200 bin lira arasında olan arsalardaki fiyat artışı ev yapma ümidi olan vatandaşların ümitlerini bir başka bahara bırakmasına neden oldu.

EMLAKÇILAR ARTTI

GENELL
İKLE emeklilerin tercih ettiği Torbalı köylerindeki arsalar el yakıyor. Son iki yılda fiyatları oldukça artan bu arsalar emlakçılara göre arsa sahiplerinin yüksek ücret talep etmesinden kaynaklanıyor. Şehir hayatından sıkılıp kendilerini hobilere, bahçe işlerine adamayı hedefleyen kişilerce talep edilen bu arsaların fiyatlarının önümüzdeki süreçte daha da artacağı belirtiliyor. Köylerde arsa bulunamadığı için de fiyatların yüksek olduğu gelen bilgiler arasında. En fazla talep gören yerler ise şöyle, Dağkızılca, Karaot, Çakırbeyli, Bozköy, Karakızlar, Çapak, Ormanköy ve Helvacı gibi noktalar görüyor.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.