Erdoğan'ın çağrısına Söyler'den destek geldi

Erdoğan'ın çağrısına Söyler'den destek geldi

Türkiye genelinde başlatılan kampanyalarla dolar bozduran sayısı hızla artıyor. Cumhurbaşkanının Recep Tayip Erdoğan’ın açıklaması sonrasında ‘dolarınızı bozdurun’ çağrısı üzerine Torbalı’nın en önemli siyasetçilerinden AK Parti İlçe Teşkilatının kurucularından Hüseyin Söyler, çağrıya cevap verenler arasındaydı.

 CUMHURBAŞKANI Recep Tayip Erdoğan’ın doları bozdurun sözleri sonrasına ülke genelinde binlerce vatanaş dolarları bozdurarak, Türk Lirasına sahip çıkıyor. Döviz ve Kuyumculara giden vatandaşlar elindeki dolarları bozdurmaya devam ediyor. Önceki gün AK Parti’nin kurucularından, Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Söyler, dolar kurunun düşmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile elindeki doları bozdurdu. Önceki gün kuyumcuya giderek elindeki 2000 doları bozdurarak kampanyaya sonuna kadar destek olacağını vurguladı. Söyler, “Ülkemiz adına önemli bir süreç yaşanıyor. Reis-i Cumhurumuzun açıklaması sonrasına elimizde bulunan dolarları bozdurduk. Her şey ülkemiz için. İnşallah bu kampanyaya daha çok kişi destek çıkacaktır inanıyorum. Biz üzerimize düşen görevi yaptık” dedi.

ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKALIM

Herkesin dolar bozdurma kampanyasına destek çıkması gerektiğinin altını çizen ilçenin önemli siyasetçilerinden Hüseyin Söyler, “Türk liramıza sahip çıkmamız için dolar bozdurma kampanyasına destek olmamız gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın talimatı yerine getirilmeye devam ediliyor. Partim adına ve reisimizin talimatı üzerine bende bu kampanyaya destek oldum. Herkesi bu kampanyaya davet edip birlik olup Türk liramıza sahip çıkalım. Gelin ülkenize güvenin, ülkenize sahip çıkın. Yastık altında dövizi olanlar gelsin parasını altına TL’ye dönüştürsün. Dövize değer kazandırmayın. Bu milleti seviyorsan Türk Lirası’na geçin. İnanın bu ülke güçlenecek. İnsanımız bu süreçten zararlı değil karlı çıkacak” ifadesini kullandı.

DÖVİZ BOZDURAN SAYISI ARTIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı sonrası Türk Lirası’nın değerlenmesi için başlatılan döviz bozdurma kampanyasına vatandaşlar ve esnafın desteği artarak devam ediyor. Kampanya son günlerde yurdun dört bir yanına yayılarak birlik ve beraberliğin önemli göstergesi haline geldi. Döviz bürosu sahipleri, yapılan kampanyalar nedeniyle döviz bozduran vatandaş sayısında ciddi artış olduğunu söylediler.

ESNAFTA DESTEK VERİYOR

“Yatağının altında döviz olanlar parasını altına dönüştürsün, TL'ye dönüştürsün. Türk lirası değer kazansın” çağrısına bir destek de esnaflardan geldi. Birçok esnaf dolarını bozdurup makbuzunu getiren vatandaşa önemli avantajlar sağlıyor. Tüm bu yaşanan gelişmelerin üzerine esnaf da harekete geçti. Dolar bozdurduğuna dair makbuz getiren vatandaşlara önemli imkanlar sunan esnaflar, böylelikle ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyor. Torbalı’da bazı esnaflar camlarına astıkları yazılarla da dikkatleri çekmeyi başardı. Amede ALPAGUT

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.