Torbalıspor Türkiye Şampiyonasında

Torbalıspor Türkiye Şampiyonasında

Kırmızı beyazlı ekip, U15 liginde Türkiye Şampiyonalarına katılma hakkı kazanarak büyük bir başarıya imza attı

Geçtiğimiz yıl aynı kategoride başarılı olup Türkiye Şampiyonası gruplarına katılma hakkı kazanan ve Türkiye’nin en iyi 20 takımın arasına yerini bulmuştu. Takım, önceki haftalarda kendi grubundan 34 puanla lider olarak çıkmıştı. Temsilcimiz, İzmir Play Off’larına mücadele etti. Rakiplerini tek tek deviren TORKOS,  İzmir elemelerinde finale yükselmeyi başardı. İzmirgücü Spor’u 5-1’lik skorla devirmesini başaran kırmızı beyazlı ekip, önceki gün final karşılaşmasında Aliağa Futbol A.Ş. ile karşılaştı. Rakibini 4-0’lık skorla deviren temsilcimiz, Türkiye Şampiyonası gruplarına katılma hakkı kazandı.

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

7 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’a İzmir Atatürk Stadyumunda oynanan final maçı olukça heyecanlı geçti. Antrenör Ziya Çelik, kazanmaları halinde Türkiye Şampiyonası gruplarına katılma hakkı kazanacaklarını söyleyip takımına çok güvendiğini vurgulamıştı. Takım 4-0’lık skorla kazanmasını bildi. Çelik, “Öncelik hedefimiz takımı gruplara kazandırmaktı. Geçen yıl olduğu gibi bu yıla bu yolda emin adımlarla ilerledik ve başardık. Takımımız önceki maçta güçlü rakibini 5-1’lik skorla devirip finale çıkmasını başardı. Şimdi ise final karşılaşmasında Aliağa Futbol A.Ş.’yi devirdi ve gruplara katılma hakkı kazandı. İnşallah bundan sonra daha güçlü olup finallere kadar ilerleriz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyorum. Maraton bizim için yeni başlıyor” dedi.

MÜCADELE YENİ BAŞLIYOR

Güçlü bir takım olduklarını ve sezon öncesi çok çalışmayla bu yere geldiklerini belirten Torbalıspor U15 Teknik Direktörü Çelik, “Her şey hayallerle başlar. Biz futbolcularımıza hayalinizi kurun ve bu yolda ilerleyin dedik. Dediğimizi yaptılar ve yolumuza ilerliyoruz. Çocuklarımızın takım ruhunu hayalleriyle birleştirip sahada aslanlar gibi mücadele ediyor. Son final maçı kazandık bizim için asıl mücadele şimdi başlıyacak. En iyi yere ulaşmak için çok çalışacağız” şeklinde konuştu. Amede ALPAGUT

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.