Canlı bomba alarmı!

Canlı bomba alarmı!

Tor­ba­lı’da canlı bomba şüp­he­siy­le jan­dar­ma ta­ra­fın­dan ya­pı­lan ope­ras­yon­da bir kadın gö­zal­tı­na alı­nır­ken, ih­ba­rın asıl­sız çık­ma­sı üze­ri­ne şahıs ser­best bı­ra­kıl­dı.

EDİNİLEN bilgiye göre, olay, Torbalı Yazıbaşı Mahallesi TOKİ konutlarında meydana geldi. Jandarma ekipleri, bölgede canlı bomba ihbarı alması üzerine hemen adrese gitti. Olay yerine giden ekipler, geniş güvenlik önlemleri aldı. Bölgeye ise hiç bir vatandaş yaklaştırılmadı. Kadın, daha sonra ise jandarma tarafından gözaltına alındı. Gerçek ise daha sonra anlaşıldı. Gözaltına alınan kadının, aranan bir teröriste benzerliği nedeniyle ihbar yapıldığı belirtildi. Jandarma daha sonra da kadını serbest bıraktı.

 ŞÜPHELİ DURUM

 Son günlerde canlı bomba ihbarı alan güvenlik güçleri her ihbarı değerlendiriyor. İzmir’in en kalabalık noktalarındaki güvenlik artışları gözle görülebilecek duruma. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçenin farklı noktalarına arama noktaları kurdu. Her gün arama noktalarının değiştirildiğini belirten güvenlik yetkilileri, “Bu çalışmalar devam edecek. En ufak şüpheli durum bize bildirilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu. Amede ALPAGUT

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.