Devlet – Millet El Ele

Devlet – Millet El Ele

Devlet – Millet El Ele projesi kapsamında düzenlenecek olan toplantıların ilki, önceki gün gerçekleşti. Torbalı’nın kamu kurumu amirleri, vatandaşlarla bir araya geldi.

İç İşleri Bakanlığı tarafından başlatılan Devlet – Millet El Ele projesi kapsamında düzenlenecek olan toplantıların ilki, önceki gün gerçekleşti. Torbalı’nın kamu kurumu amirleri, vatandaşlarla bir araya geldi. İlçedeki ilk toplantı Atatürk Mahallesi’nde gerçekleşti. Saat 20.00’da başlayan toplantıya Torbalı Kaymakamı Aydın Memük başkanlık etti. Kaymakam Memük ve Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in yanı sıra, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Tapu Müdürü, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü, Orman Fidanlık Müdürü, Orman İşletme Şefi, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü, İş Kur Müdürü ve GDZ Elektrik İlçe Müdürü katıldı.

 İKİ SORUN ÇÖZÜM BULDU

 Çok sayıda vatandaşın katıldığı toplantıya mahalle muhtarları da iştirak etti. Geniş katılımla gerçekleşen toplantıda önemli konular konuşuldu. Kurum amirleri vatandaşların sorunlarını bire bir dinleme ve konuya vakıf olma şansı elde etti. Vatandaşlar ise sorunlarını bire bir iletme şansı elde etti. Atatürk Mahallesi’ndeki vatandaşların en çok ön plana çıkan iki soruna Torbalı Belediyesi ve GDZ Elektrik çare oldu. Rögar kapaklarının tıkandığı ve sokakların göle döndüğü gündeme getirilince Başkan Görmez, İZSU’nun görevi olmasına rağmen tüm rögarların belediye personeli tarafından açılacağını söyledi. Mahallenin diğer sorunu ise aydınlatma sorunu oldu. GDZ Elektik İlçe Müdürü İbrahim Gürgen, aydınlatma konusunun inceleceğini ifade etti.

 HER MAHALLEYE MOBESSE

 Mahalle sakinlerinin üçüncü talebi ise mobesse kamerası oldu. Kaymakam Aydın Memük, mobesse konusunda projelerinin olduğunu ve yakında projenin yürürlüğe gireceğini müjdeledi Memük, Torbalı’daki tüm mahallelere mobesse takılacağını söyledi. Toplantı hakkında bilgi veren Kaymakam Memük, “İç İşleri Bakanlığı’nın projesi gereğince artık ayda bir kez halk günleri, ayda bir kez de devlet – millet buluşmaları düzenleyeceğiz. Böylece vatandaş derdini yüz yüze anlatma şansı bulacak. Katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi. HASAN DEMİR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.