Kaya ve Görmez duble yolu kontrol etti

Kaya ve Görmez duble yolu kontrol etti

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Kısık Köy ile Belevi arasındaki 47,5 kilometrelik güzergahta yürütülen çalışmaları yerinde inceledi

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Kısık Köy ile Belevi arasındaki 47,5 kilometrelik güzergahta yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Kısık Köy ile Belevi güzergahında yenilenme çalışmaları devam eden 47,5 kilometrelik duble yol çalışmalarını yerinde inceleyen Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,projenin son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yenilenen duble yol üzerindeki yaklaşık 20 kavşakta da düzenleme yapılıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski karayollarından biri olan ve yaklaşık 30 kilometrelik kısmı Torbalı sınırları içerisinden geçen İzmir-Aydın Karayolu da aynı proje kapsamında yenileniyor. Kısık Köy’den başlayıp Belevi’ye kadar uzayan 47,5 kilometrelik yol duble yol olarak altyapı çalışmalarıyla birlikte yeniden inşa ediliyor.


“BÜTÜN PROJELERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Torbalı ve yöresinin çok hızlı biçimde geliştiğini, İZBAN’la birlikte toplu ulaşımda önemli bir hizmetin hayata geçtiğini belirterek “ bölgemizde uygulanan bütün projeleri yakından takip ediyoruz. Olası sorunlar ve gelişmeler hakkında bilgi alıyoruz. Kısık Köy-Belevi projesi tamamlandığında ise karayolu ulaşımında kaliteyi daha da yükseltmiş olacağız” dedi.

“TORBALI KAMU YATIRIMLARINDA ALTIN YILLARINI YAŞIYOR”
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçenin kamu yatırımları bakımından altın yıllarını yaşadığını belirterek şunları söyledi “ sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, tarımda, çevrede çok büyük projeler uygulanıyor. Her gün on binlerce aracın kullandığı İzmir-Aydın karayolu yaklaşık 200 kilometreyi aşan bir uzunluğa sahip. Bu yoldaki genişletme çalışmalarıtamamlandığında hem trafik akışı rahatlayacak hem de yol baştan aşağı modernize olacak. Turizm, sanayi, tarım gibi çok önemli merkezlerin, eserlerin, bulunduğu güzergâhlardan geçiyor bu yolumuz” diye konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.