Torbalı Dünya engelliler gününü kutlayacak

Torbalı Dünya engelliler gününü kutlayacak

Torbalı Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Engelliler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutlayacak Engelli vatandaşların engellerini yıkmak için gerçekleştirilecek olan etkinlikler 2 Aralık’ta başlayacak. İlk etkinlik, Torbalı Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından gerçekleştirilecek

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, her yıl olduğu gibi bu yıl da Torbalı’da çeşitli etkinliklerle gerçekleşecek. Gerçekleşecek olan etkinlikler ile hem engelli sorunlarına dikkat çekilecek hem de engelli vatandaşların moral kazanması sağlanacak. Engelli vatandaşların engellerini yıkmak için gerçekleştirilecek olan etkinlikler 2 Aralık’ta başlayacak. İlk etkinlik, Torbalı Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından gerçekleştirilecek. Torbalı Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan etkinliklerde rap konseri, animasyon gösterileri, çocuklar için sihirbazlık ve palyaço gösterileri düzenlenecek.

TOPRAK KARDEŞLER COŞTURACAK

2 Aralık’ta Torbalı Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinlikler sabah saat 10.30’da başlayacak. Önce engelli çocuklar için sihirbazlık gösterisi düzenlenecek. Daha sonra gerçekleşecek olan çeşitli animasyon ile engelli çocuklar eğlendirilerek mutlu vakit geçirmeleri sağlanacak. Günün finalinde ise Torbalılı ünlü Rap gurubu Toprak Kardeşler’in konseri olacak. Erdal ve Burak Toprak, Torbalılı engellileri şarkıları ile coşturacak. Etkinlikler, tüm engelli vatandaşların katılımına açık olacak.

TÜM ENGELLİLER DAVET EDİLDİ

Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ruhi Gülercan, Kent Konseyi Genel Sekreteri Yüksel Ayata, Engelliler Meclisi Yürütme kurulu üyeleri Psikolog Gülten Başar, özel eğitim sınıfı öğretmeni İlknur Güler ve Münevver Meçhul, Torbalı Belediyesi tarafından desteklenen projede bizzat görev aldılar. Engelliler Meclisi’nden yapılan açıklamada “Torbalı Kent Konseyi Engelliler Meclisi Dünya Engelliler Günü için Belediye Kültür Merkezinde Kültür Müdürlüğü’nün ve Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar GÖRMEZ ’in destek ve katkılarıyla, “Engelsiz Torbalıya Doğru Dünya Engelliler Gününde Buluşuyoruz”, “Birlikte Başarabiliriz” adı altında 2 Aralık Cuma günü saat 10.30’da etkinlik düzenleyecektir.Torbalıda Engellilerin sosyalleşmesi ve empati Kültürü’nün yaygınlaşması için düzenlenen bu etkinlikte, Rapçi Toprak kardeşlerin konseri, çeşitli animasyonlar, sihirbazlık gösterileri, palyaço gibi etkinlikler düzenlenecektir. Tüm engellilerimizi Belediye Kültür Merkezinde yapılacak etkinliğimize davet ediyoruz” denildi.

Dünya Engelliler Gününü engelliler için kutlu olmasını dilediler.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.