Kaya'dan AB ve AP mesajı

Kaya'dan AB ve AP mesajı

TÜRKİYE ile yeni fasıl açıl­ma­ma­sı­nın is­ten­di­ği ta­sa­rı Fran­sa"nın St­ras­bo­urg ken­tin­de­ki AP Genel Kurul otu­ru­mun­da oy­lan­dı. Kabul edi­len ta­sa­rı ara­lık ayın­da bir araya ge­lecek olan AB li­der­le­ri­ne gön­de­ri­lecek.

. Kararın hukuken bağlayıcılığı bulunmuyor ancak üye ülkeler üzerinde siyasi etkileri olacak. AP Genel Kurulu'nda salı günü görüşülen ve bugün oylanan tasarı 37'ye karşı 479 oyla kabul edildi. Oylamada 107 üye çekimser görüş bildirdi. Karar sonrası AP’ye İzmir’den en sert tepki AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya’dan geldi. Twitter’dan seri mesajlar atan Kaya, “Sizin alacağınız hiçbir kararın azimle yürüttüğümüz terörle mücadelemize etkisi olmaz, olamaz! Biz rotamızı milleten alırız” ifadelerini kullandı.

İŞTE O MESAJLAR
Geri kabul anlaşmasından bugüne kadar sözünde durmayıp her konuda ikiyüzlü olan AB'nin kendisidir. Bizim için önemli olan milletimizin ne düşündüğüdür! Avrupa Parlamentosu'nun ne düşündüğü umurumuzda değildir. Kimse Türkiye’ye demokrasi ve özgürlük dersi vermeye kalkmasın! AB yükselen değerlerim dediği her şeyi çoktan ayaklar altına almıştır. Bu durum göçmen krizinden, terör örgütleriyle ilişkilere kadar görülmüş, demokrasi adına takındıkları tutum ise 15 Temmuz’da ölçülmüştür. Türkiye’de demokratikleşmeden, temel hak ve hürriyetlere kadar yaşanılan tüm gelişmeler AB sayesinde olmadı! Bundan sonra da olmayacak...Sizin alacağınız hiçbir kararın azimle yürüttüğümüz terörle mücadelemize etkisi olmaz, olamaz! Biz rotamızı milleten alırız.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.