Öğretmenler gününde 15 Temmuz şehitleri anılacak

Öğretmenler gününde 15 Temmuz şehitleri anılacak

Torbalı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde 15 Temmuz Darbe girişimini bütün boyutlarıyla anlatan resim sergisi ve bir dizi etkinliğe imza atacak.Belediye Başkanı Görmez "15 Temmuz'u bütün boyutlarıyla canlı tutmak amacındayız"dedi

TORBALI Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,  24 Kasım  Öğretmenler Günü'nde 15 Temmuz Darbe girişimini bütün boyutlarıyla anlatan resim sergisi ve bir dizi etkinliğe imza atacak.Belediye Kültür Merkezi'nde 24 Kasım günü açılacak  olan sergide 15 Temmuz darbe girişimini anlatan 100 civarında fotoğrafın büyütülmüş kopyaları ile  darbe sürecini anlatan görseller  sergilenecek. Serginin hazırlığı aşamasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  yetkilileri ile Belediye Sosyal İşler Birimi  çok sayıda belgeyi, görseli değerlendirdi. Darbe gecesi yaşananlar bir araya toplandı.

FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILACAK

Öğretmenler Günü programının akabinde ,Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez tarafından açılacak olan fotoğraf sergisi tüm vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecek.Bir hafta boyunca Belediye Kültür Merkezi'nde açık kalacak olan sergi daha sonra Torbalı Meydanı'na taşınacak. Böylelikle  15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve  Şehitleri Anma Sergisi daha çok insana ulaşması amaçlanıyor.

BAŞKAN GÖRMEZ, "ŞEHİTLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZ"

15 Temmuz'da Türk milletinin gerçek bir demokrasi destanı yazdığını dile getiren Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "15 Temmuz'da yaşanan o alçakça girişim ile Türkiye'yi karanlığa sürüklemeye çalışanlar , millet iradesine zincir vurmaya kalkanlar,yine en güzel yanıtı bu milletten almışlardır. Bu millet, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın "meydanlara inin" çağrısıyla  sel olup istikbaline kast edenleri adeta boğmuştur. 15 Temmuz'da bu millet bir bedel ödemiş, bedenini tankların önüne atmış  ,göğsünü kurşunlara siper etmiş ve neticede 247 vatandaşımız şehit düşmüş ve binlercesi de gazi olmuştur.Torbalı'da açacağımız bu  fotoğraf sergisi ile o aziz şehitlerimizi bir kere daha anacağız.Onlar için ne yapsak azdır. Şehitlerimizin, gazilerimizin, kahraman milletimizin bütün anılarını canlı tutmak istiyoruz " dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.