İlçeye yeni caddeler kazandırılıyor

İlçeye yeni caddeler kazandırılıyor

Hızlı kent­leş­me, yoğun nüfus ar­tı­şı ve sa­na­yi ala­nın­da kay­det­ti­ği ge­liş­mey­le dik­ka­ti çeken Tor­ba­lı 'da yeni bir cad­de­nin alt­ya­pı ça­lış­ma­la­rı­na baş­lan­dı... Be­le­di­ye Baş­ka­nı Gör­mez "nü­fu­su­muz iki yılda 30 bin arttı. Her ay bir ma­hal­le ku­ru­lu­yor" dedi.

Küçük Menderes Havzasının en hızlı büyüyen ilçesi Torbalı;  yoğun kentleşme, nüfus artışı ve sanayi alanında kaydettiği ihracat performansıyla 63 ili geride bırakırken, yeni caddeler, ulaşım ağları için seferber oldu.Kentleşmenin yoğunlaştığı  Cumhuriyet Mahallesi ile 80.Yıl İlköğretim Okulu'nun bulunduğu bölgede Torbalı'nın en geniş caddelerinden birinin altyapı çalışmalarına başlandı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri 12 metre genişliğinde projelendirilen caddenin şimdilik 350 metrelik bölümünün inşa edileceğini, bunun aşamalar halinde devamını  sürdüreceklerini belirttiler. Kilit taşlarıyla döşenen caddede, otopark,aydınlatma, ağaçlandırma ile  diğer bulvar ve caddelerle bağlantılar tasarlandı. Engelli vatandaşlar içinde bütün ayrıntılar projeye dahil edildi.

TORBALI'NIN NÜFUSU İKİ  YILDA 30 BİN ARTTI...

Bugünün değil, geleceğin Torbalı'sına odaklandıklarını belirten Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez  şunları söyledi " son iki yılda  ilçe nüfusumuz  30 bin arttı.  Önümüzdeki 5 yılda bu artışın daha da hızlanacağını öngörüyoruz.  İlçede yaşam kalitesi arttıkça, ulaşılabilir, yaşanılabilir, sağlıklı, huzurlu bir şehir olduğumuz algısı yükseldikçe daha da büyüyeceğiz.  Torbalı'nın büyümesi tesadüfü değildir. 700 dolayında fabrikamız var. İhracat performansımızla  63 ili geride bırakıyoruz.İZBAN'nın  Torbalı'ya gelmesiyle büyüme süreci de hızlandı. İlçemizde yaşamayı tercih eden vatandaşlarımızın sayısı arttı.  inşaat sektörü alanında da büyük firmalar Torbalı'da  konut projeleri gerçekleştiriyorlar.  Mümkün oldukça hızlı davranarak ilçemizi ulaşım ağları ile donatıp yeni  caddeler, sokaklar, bulvarlar yapıyoruz.  Geleceğe hazırlanıyoruz"  dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.