Trafik sorununa kesin çözüm!

Trafik sorununa kesin çözüm!

Kazım Dirik Caddesinde trafik kilitlenme noktasına geliyor. Ancak önceki gün Torbalı Belediyesinin geniş katılımlı toplantısında bu soruna getirilecek çözüm tanıtıldı. Torbalı'nın Milletvekili Atilla Kaya'nın da desteklediği proje ile Kazım Dirik Caddesi tek yön trafik akışına bırakılacak

TORBALI'DA yaşanan en büyük sorunların başında trafik sorunu yer alıyor. Özellikle şehrin ana damarı olan Kazım Dirik Caddesinde trafik kilitlenme noktasına geliyor. Konuyla ilgili olarak önceki gün Torbalı Belediyesinin geniş katılımlı toplantısında bu soruna getirilecek çözüm tanıtıldı. Metropolis Ortel'de yapılan tanıtım toplantısına Torbalı'nın Milletvekili Atilla Kaya'nın da desteklediği proje ile Kazım Dirik Caddesi tek yön trafik akışına bırakılması görüşüldü. Caddede bir şerit de otopark alanı olarak ayrılacak. İzmir Kordon modeli uygulanacak olan cadde oluşan trafik sıkıntısı çözülecek. Torbalı'da yaşanan trafik sorunu son bulacak. Diğer geçiş yolu verilecek caddelerde de değer artışı yaşanacak. Torbalı Garajı'ndan Ertuğrul Mahallesi 4 yola kadar olan bölüm sadece gidiş olarak ayrılırken Hükümet Konağı'ndan aşağı doğru inen yol dönüş istikhameti olarak tek yön verilecek. Ara bağlantı yolları ile bu iki yol birbirine bağlanırken Kazım DiriK Caddesi'nde geniş kaldırımlar ve bir bisiklet yolu olarak planlanacak. Proje aşama aşama uygulanacak.

ATİLLA KAYA'DAN PROJEYE DESTEK

TOPLANTIYA katılanlara hitaben bir konuşma yapan Ak Parti İzmir Miletvekili Atilla Kaya, ilçedeki sorunların çözümü konusunda fikir ve güç birliği yapılmasının önemine değinerek, “Konu Torbalı olunca hangi partiden hangi görüşten olursak olalım fikir ayrılıklarımızı bir kenara bırakıp ilçemiz ve hemşehrilerimiz için ortak hareket edebilmeliyiz.Bundan 10 yıl önce Torbalı’ya yeni bir devlet hastanesinin yapılması ya da İzban hattının buraya kadar gelmesi hayal gibiydi.Ancak şimdi 250 yataklı hastanemizin inşaatı bitti,İzban seferleri başlayalı neredeyse bir yıl olacak.Torbalı için bir zamanlar hayalden öteye gitmeyenler bir bir gerçekleşiyor.Adnan Yşar Görmez ve ekibi son 2,5 yılda bıraktıkları eserlerle Torbalı halkının gönlünde taht kurdular.Onlar buradan proje üretecek biz de Ankara’da bu projelere sahip çıkacağız. Güç birliği yaptıkça Torbalı’nın önünde kimse duramaz”dedi.

TRAFİK SORUNUNU BİTİRECEK HAMLELER

TOPLANTIDA proje ile ilgili olarak konuşan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, gün geçtikçe büyüyen ve kalabalıklaşan ilçenin bir takım sorunlarla yüzyüze kalmasının kaçınılmaz olduğuna değinerek, “Son üç yılda ilçemizin nüfusu bir Selçuk kadar arttı.Bu hızlı nüfus artışı şehiriçi trafik yoğunluğu gibi sorunları da beraberinde getiriyor.Torbalı Belediyesi olarak sorunların çözümünde ortak akla ciddi değer veriyoruz. Torbalı’nın trafik sorunu da çözülmeyecek bir mesele değil. Ancak kamuoyunun yakından bildiği bu sorunların çözümüne dönük çalışmaları yine  kamuoyuyla paylaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu toplantımızda hem trafik sorunu için geliştirdiğimiz projelerimizi sizinle paylaşıp konu hakkındaki fikrilerinizi almayı amaçladık”dedi. Toplantıya katılanlara Trafik Mühendisi Fatih Ayal tarafından bilgilendirme yapıldı.Torbalı kent merkezinin yayalara terk edilmesi ve araç trafiğinin yeniden düzenlenmesine dönük olan proje çalışmalarını  paylaşan Fatih Ayal, “Bu projeyle kent merkezinin nefes almasını sağlama amacındayız.Torbalı şehir merkezindeki trafik akışı,yayaların rahatlıkla dolaşacağı tarzda yeniden dizayn edilecek.Kazım Dirik Caddesi gibi bazı ana arterlerdeki trafik tek yön olarak verilecek.Kimi noktalar trafikten arındırılacak,kent merkezindeki ulaşımda bisiklet kullanımını arttırıcı düzenlemeler yapılacak” dedi. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.