Yılların sorunu çözüldü!

Yılların sorunu çözüldü!

Uzun süredir beklenen Özbey Ortaokulu için ilk kazma önceki gün vurulu. Okul 365 gün içerisinde tamamlanacak

DEPREME dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Özbey Ortaokulu, yeni binanın yapılması için uzun yıllardır bekledi. Yıkıldığından bu yana ihale aşamasıyla prosedürlere takılan yeni okulun ilk çalışması önceki gün başladı. 4 katlı 16 derslik binanın çalışmalarının başlamasıyla önümüzdeki günlerde temeli atılacak. Devamlı göç alan Özbey Mahallesinin en büyük sorunun çözülmesine sadece 365 gün var. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, 1 yıl sonra okulun tamamlanıp yeni eğitim öğretim yılına başlayacağını vurgulayarak, beklenen okulun modern inşa edilecek dedi.

 365 GÜNE TAMAMLANACAK

 İlçedeki fiziki yetersizliği ortadan kaldırmak için çok çalıştıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, “İlçemiz sık sık nüfusu artan bir bölge. Yetersizlikler oluşuyor. Eğitim konusunda elbetteki bazı sorunlarımız var ve bunları çözebilecek güçteyiz. Çözmeye de devam ediyoruz.  Uzun süredir uğraştığımız ve sonunda başardığımız Özbey Ortaokulu binası çalışması nihayet başladı. 365 gün süre boyunca çözüme kavuşacak. Mahallemizdeki öğrencilerimiz artık rahat bir nefes alacak. Kendilerine ait binası olup laboratuarlar özel sınıflar ve spor alanı gibi yerler mevcut olacak. Şimdiden hayırlı olmasını temenni edip, en kısa sürede hizmete açılmasını diliyorum” dedi.

 MAHALLELİYİ SEVİNDİRDİ

 Özbey Mahalle Muhtarı Şemsettin Kanza, “Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cafer Tosun’a vermiş oldukları emeklerden dolayı teşekkür edeeriz. Okulumuza kavuşmamız için ilk çalışma başladı. En kısa sürede bina çalışması tamamlanır öğrencilerimiz kendi binasında eğitime başlar. 1 yıl içerisinde tamamlanacak bu proje nihayet başlaması mahalleli olarak sevindirdi” şeklinde konuştu. Amede ALPAGUT

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.