Vergi borcu için rekor başvuru

Vergi borcu için rekor başvuru

Son çıkan vergi affı ile birlikte 25 Kasım tarihine kadar Vergi Dairesine borcu olanlar taksitlendirme ve faiz indirimleri ile borçlarını kolaylıkla ödeyebilecek. Torbalı'dan bu süreçte oldukça dikkat çeken bir başvuru rakamı geldi. Şu ana kadar Torbalı'dan 15 binin üzerinde başvuru yapıldı.

TORBALI Türkiye'nin hatrı sayılır vergi ödeyen ilçeleri arasında. Öyle ki bağlı olduğu İzmir'in hemen ardından geliyor vergi rekoru konusunda. Türkiye'nin birçok ilinden fazla vergi ödüyor. Böyle bir ilçede başka ilginç bir rakam daha ortaya çıktı. Son çıkan vergi affı ile birlikte 25 Kasım tarihine kadar Vergi Dairesine borcu olanlar taksitlendirme ve faiz indirimleri ile borçlarını kolaylıkla ödeyebilecek. Torbalı'dan bu süreçte oldukça dikkat çeken bir başvuru rakamı geldi. İlçenin ödediği vergiler ile artan ününün tam tersine olan bu rakam çok dikkat çekici.

TORBALI'DA 5 KİŞİDEN BİRİ BORÇLU!

GEÇTİĞİMİZ aylar içerisinde başlayan ve 25 Kasım tarihinde sona erecek olan vergi affı kapsamında şu ana kadar Torbalı'dan 15 binin üzerinde başvuru yapıldı. Bu rakamın son günlere gelindiği zaman ise 25 binlere yükselmesi bekleniyor. Çünkü ilçede yapılan başvuru sayısı kadar daha vergi borcu bulunan vatandaşlar var. Alınan bilgilere göre 30 bine yakın vergi borçlusunun bulunduğu ilçedeki rakam oldukça şaşırtıcı. 170 bin nüfuslu ilçenin yüzde 20'si borçlu demek oluyor. Yani Torbalı'da yaşayan her 5 kişiden birisinin vergi borcu bulunuyor.

TORBALI NASIL REKORTMEN OLDU?

TAM 26 farklı sektörde ihracat yapan Torbalı, İzmir'in ihracat yükünün önemli bir kısmını karşılıyor. İrili ufaklı 700 işletmeye ev sahipliği yapan ilçe, 862 milyon dolar ihracatla, İzmir'in ihracatının 10'da 1'ini gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza attı. Ege İhracatçıları Birliği'nden alınan rakamlara göre, Torbalı'daki firmaların 2016 yılı içerisinde en çok tütün sektöründe ihracat yaptığı görüldü. KEMAL COŞAR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.