Pamukyazı’nın imar sorunu çözüldü

Pamukyazı’nın imar sorunu çözüldü

Tor­ba­lı’nın Pa­muk­ya­zı Ma­hal­le­si’nde uzun sü­re­den be­ri­dir ya­şa­nan ve bir­çok va­tan­da­şı­mı­zın mağ­dur ol­ma­sı­na sebep olan imar so­ru­nu, Be­le­di­ye Baş­ka­nı Adnan Yaşar Gör­mez’in gi­ri­şim­le­riy­le çö­zü­me ka­vuş­tu

UZUN süreden beridir Pamukyazı’da yaşanan imar sorunu, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez tarafından çözüme kavuşturuldu. Önceki gün hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı onaylanarak geçerlilik kazandı. İmar düzenlemesinin ardından hazineye ait olan parsellerde üzerinde evi bulunan vatandaşa devredilecek. Haberi alan Pamukyazılı vatandaşlar sevince boğuldu. Yıllardır süren imar sorununu çözdüğü için Başkan Görmez’e teşekkür ettiler.

 BAŞKAN İMZALARI ATTI

 Torbalı’nın en önemli yerleşim alanlarından birinin Pamukyazı olduğunu belirten Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Pamukyazı Mahallemizin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı çalışmalarını tamamlayarak imzalarını attık. Uzun zamandır imar planı bekleyen Pamukyazı Mahallemizde vatandaşlarımızın imar ile ilgili problemleri çözüme kavuşmuş oldu. İmar planı ile birlikte hazineye ait parsellerin de vatandaşlarımıza devri hızlı bir şekilde sağlanacaktır. Tüm Pamukyazı’lı hemşerilerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.