“Engelleri Aştık, Birlikte Başardık”

“Engelleri Aştık, Birlikte Başardık”

Torbalı Belediyesi, İzmir İl Sağlığı Müdürlüğü, İzmir İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Ege Ağız Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği, Torbalı Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliğiyle Torbalıda 400 engelliye diş tedavisi uygulandı

TORBALI Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in destek ve katkılarıyla Torbalı Kent Konseyi Engelliler Meclisinin “Birlikte Başarabiliriz” adı altında hazırlamış olduğu proje 14 – 16 Kasım 2016 tarihlerinde Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Projenin uygulamasını Ege Ağız Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneğinden Prof. Dr. Ertuğrul Sabah önderliğinde on kişilik Diş Hekimi tarafından gerçekleştirildi. Torbalıda yaşayan her yaşatan engelli vatandaşın ücretsiz olarak yararlandığı projede vatandaşlar Belediye Engelli Hizmet aracıyla ağız diş sağlığı bakım ve tedavisinin uygulandığı Belediye Kültür Merkezine taşındı. Üç gün süren etkinlikten yaklaşık 400 engelli ve engelli ailesi faydalandı. Diş tedavisi yapılan engellilere Torbalı Belediyesi tarafından diş macunu, diş fırçası kek ve meyve suyu verildi.

 400 ENGELLİ TEDAVİ EDİLDİ

 Görüşlerine başvurduğumuz Torbalı Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ruhi Gülercan ve konsey Genel Sekreteri Yüksel Ayata, yaptığımız uzun uğraşlardan sonra engellilerimize yönelik ağız ve diş tedavisi çalışmaları Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirdik. Engelli aileleri yapılan çalışmadan çok memnun olduklarını ve böyle bir çalışmanın Torbalıda ilk defa olduğunu belirttiler. Torbalı Kent Konseyi Engelliler Yürütme Kurulu üç gün boyunca aktif olarak çalışmanın yapıldığı alanda bulundular. Gelen her türlü sorun ve sıkıntıyı birlikte çözüme kavuşturduklarını ifade ederek, Torbalı Belediyesine ve Ege Ağız Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneğine teşekkür ettiler.  Torbalı Belediyesi Kültür Müdürü Sıdıka AKSU tarafından Ege Ağız Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneğinden Prof. Dr. Ertuğrul Sabah ‘a yapmış oldukları üç günlük çalışmadan dolayı teşekkür plaketi verildi.

 BAŞKAN GÖRMEZ ENGELLİLERLE BULUŞTU

 Ağız ve diş sağlığı taramasının yapıldığı Torbalı Belediye Kültür Merkezinde proje yöneticileriyle görüşen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Sosyal ve ekonomik nedenlerden dolayı özellikle engelli vatandaşlarımızın çok zorunlu olmadıkça ağız ve diş sağlığı birimlerine gidemediklerine ilişkin duyumlar alıyorduk. Torbalı Kent Konseyi Engelliler Meclisimizle birlikte böylesine önemli bir çalışmaya imza attık. Son derece önemli bir projeyi olumlu neticelerle tamamlıyoruz. Projeyi gerçekleştiren yöneticilere teşekkürlerini iletti.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.