Trafik koordinasyon toplantısı yapılacak

Trafik koordinasyon toplantısı yapılacak

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, sivil toplum örgütlerine ve meslek gruplarına ilçenin trafik sorununu ve e-belediyeciliği anlatmak için geniş katılımlı toplantı düzenleyecek.

Hızlı nüfus artışına bağlı olarak ilçede yaşanan şehir içi trafik sorununa çözüm bulmak amacıyla Torbalı’da geniş katılımlı koordinasyon ve bilgilendirme toplantısı düzenlenecek. Toplantıda e-belediyecilik sistemi ve uygulama kolaylıkları da anlatılacak.Metropolis Otelde -18 Kasım Cuma günü düzenlenecek toplantı Saat 19.00’da başlayacak. Toplantıya; müteahhitler, emlakçılar, mimarlar, inşaat ve harita mühendisleri, meslek odaları ve siyasi parti ilçe temsilcilikleri davet edildi. Torbalı Belediyesi’nin ev sahipliği yapacağı toplantıda;  ilçedeki trafik sorununun çözümünde bu kesimlerin görüşleri , önerileri de dikkate alınacak.Geniş  katılımın beklendiği toplantı ilçedeki trafik sorununun çözümüne dönük ilk ve en ciddi adım olması açısından önem taşıyor.

 BAŞKAN GÖRMEZ, “ SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZMEK ZORUNDAYIZ”

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçede yaşayan herkesi yakından  ilgilendiren trafik sorununun çözümü için teknik anlamda  ciddi bir hazırlık içinde olduklarını belirterek, “Torbalı’da ,trafik sorunu da dahil her sorunu çözecek bir teknik ve idari birimlerimiz var. Biz bu tür sorunların çözümünde daima ortak akıl vurgusu yapıyoruz. Kimi kararlar alırken bu kararları halkımız ve konusunda uzman kişilerle, meslek ve sivil toplum örgütleriyle paylaşma gayretindeyiz. Torbalı kent merkezindeki hayatı bazen zorlaştıran trafik sorununun çözümü için de  trafik mühendisimiz  tarafından  farklı çalışmalar yapıldı. Projeler hazırlandı” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.