Atatürk'ü ve Cumhuriyeti'ni andılar

Atatürk'ü ve Cumhuriyeti'ni andılar

Metropolis Şiir, Sanat, Edebiyat ve Kültür Grubu gerçekleştirdiği Cumhuriyet temalı toplantıda birçok tanınmış şair ve edebiyat derneğini Torbalı’da ağırladı. Hipodrom Cafe'de düzenlenen toplantının ana teması Atatürk Cumhuriyetini anmak ve anlamak oldu.

İLÇENİN etkin gruplarından Metropolis Şiir, Sanat, Edebiyat ve Kültür Grubu gerçekleştirdiği Cumhuriyet temalı toplantıda birçok tanınmış şair ve edebiyat derneğini Torbalı’da ağırladı. Hipodrom Cafe'de düzenlenen toplantının ana teması Atatürk Cumhuriyetini anmak ve anlamak oldu. Düzenlenen etkinliğe, Şairler Turgut Uzlu ve Hüseyin Güler'in yanı sıra ASKEF, Karşıyaka Sevgi Şairleri Derneği, Denizli Yaren Kültür Derneği ve Gökkuşağı Derneği katılım gösterdi. Düzenlenen etkinliğe katılım oldukça yoğun oldu.

DEMOKRASİ VURGUSU

DÜZENLENEN etkinlikte konuşan Metropolis Şiir, Sanat, Edebiyat ve Kültür Grubu Başkanı Zeynep Özügenç, "Ulu Önder Atatürk elindeki çoğu hasta, sakat, okuma yazma çok az bilen, bitmiş ve tükenmiş bir toplumdan bugün Türkiye’yi yarattı. tatürk devrimlerinin, Cumhuriyet ve demokrasinin yıkılmayacağının ve mutlaka başarıya gideceğinin kanıtı bu devrimlerin insanlık tarihine uygun olmasındandır. Ve kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni demokrasiden geriye çeviremeyecektir. Esas olan onun düşüncelerini, dünyaya bakışını yaşatmak ve bu dünyada onu hakim kılmak olmalıdır. Bize düşen görev de bunu gerçekleştirmektir" dedi. KEMAL COŞAR

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.