Trafik sorunu çözülecek!

Trafik sorunu çözülecek!

İlçe tra­fi­ği­ni mü­hen­dis­ler­le ma­sa­ya ya­tır­dı. Tor­ba­lı’da arap­sa­çı­na dönen şehir içi tra­fi­ği Be­le­di­ye Baş­ka­nı Adnan Yaşar Gör­mez ta­ra­fın­dan ça­lış­ma baş­la­tıl­dı, tra­fik mü­hen­dis­le­ri ile çözüm öne­ri­le­ri gö­rü­şül­dü

TORBALI’DA artan nüfus ve araç sayısı problem olmaya devam ediyor. Şehir içi trafiğinde yaşanan sıkıntıları masaya yatıran Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, çözüm önerilerini görüştü. Başkan Görmez’in makamında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, Trafik Mühendisi Fatih Ayan katıldı. Toplantıda dolaşım planı önerisi, kavşak ve koridor düzenlemesi, otopark politikaları ve çözümleri, yayalaştırma bölgeleri, tek yön önerileri, bisiklet yolları ve sinyalizasyon önerileri görüşüldü.

 “İZSU’YU BEKLEMEYECEĞİZ”

 TRAFİK mühendisleri ile Torbalı trafiğini masaya yatıran Başkan Görmez, “Şu an ilçemizin en önemli sıkıntılarından biri şehiriçi trafiğidir. Biz de Torbalı Belediyesi olarak bu sorun ile ilgili titiz bir şekilde çalışıyoruz. Trafik mühendisi arkadaşlarımızla bu sorunu masaya yatırdık, nasıl çözeriz diye fikir alışverişinde bulunduk. Toplantının sonunda bir takım neticelere ulaştık. Ancak önümüzde bir İZSU engeli bulunuyor. Bilindiği gibi İZSU’nun ilçemizde yapacağı içme suyu çalışması bu konuda elimizi ayağımızı bağlamış durumda. Tabi bizler de İZSU’nun keyfini bekleyecek değiliz. Bir taraftan onlar çalışma yaparken, diğer taraftan da Torbalı Belediyesi olarak doğacak sıkıntıları çözmek için bizler de projelerimizi hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.