Bürokrasiyi projeler ile aşıyorlar

Bürokrasiyi projeler ile aşıyorlar

İnşaat sektörünün hız kesmediği Torbalı’da, Torbalı Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü, vatandaşın işlemlerini minimum zamanda minimum çabayla yapması için elinden gelen gayreti gösteriyor.

Torbalı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, bürokraside iş ve işlemleri kolaylaştırıp vatandaşa daha hızlı ve şeffaf hizmet sunmak adına çeşitli projeleri hayata geçirdi. İlk etapta Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü ile protokol yapılarak vatandaşların tapu dairesine gitmeden tapu bilgilerine kolayca erişebilmesi sağlayan İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü, şimdi de vatandaşların imar durumlarını Belediyenin internet sitesi üzerinden sorgulamalarına olanak sağlayan sistemi devreye soktu. Konusunda uzman kişilerden oluşan Torbalı Belediyesi İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü başarılı performansıyla göz dolduruyor.  

1 YILDA 35.000 EVRAK GİRİŞİ

Yılda ortalama 1100 adet yeni yapı ruhsatı düzenleyen Torbalı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü deyim yerindeyse arı kovanı gibi çalışıyor . Müdürlük bünyesinde yılda yaklaşık 35.000 evrak girişi kayıt altına alınırken ,gelen resmi evrakların  tebliğ edilen yasal süre içerisinde cevaplanmasına azami gayret gösteriliyor. Vatandaşların diledikleri bilgiye kısa sürede ulaşmasını amaç edinen İmar Müdürlüğü geliştirdiği projelerle hem iş yükünü azaltıyor hem de vatandaşa kolaylık sağlıyor. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde planlama çalışmalarına yön vermek adına 2 adet Şehir Plancısı görev yapıyor. Torbalı’da planlama çalışmaları yapılırken; üst ölçekli plan kararları ve politikalarının yanı sıra ilçemize ait sosyal, demografik, ekonomik etmenlerle ile birlikte kültürel ve doğal etmenler birlikte değerlendirilerek ilçenin ihtiyaçları doğrultusunda planlı bir gelişme amaçlanıyor.  

BAŞKAN GÖRMEZ, “TEKNOLOJİ TABANLI BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ”

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Belediyeciliğin çağın gereklerine uygun olarak yeni baştan şekillendiğini ifade ederek, “Torbalı Belediyesi bu konuda örnek işlere imza atıyor. Teknoloji ve yazılım tabanlı uygulamalarımızı artırıyoruz. Vatandaşlarımız Belediyemizin internet sitesine girip imar durumu ile alakalı bilgilere anında erişim sağlayabiliyorlar. Burada amacımız vatandaşların diledikleri bilgiye kısa sürede zahmetsizce erişmelerini temin etmek. Gerek İmar Müdürlüğü’müzde gerekse diğer birimlerimizde teknolojik değişmelerle eş güdümlü çalışmalarımız oluyor” dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.