Kent konseyinden örnek sağlık projesi

Kent konseyinden örnek sağlık projesi

Torbalı Belediyesi ve Torbalı Kent Konseyi Engelliler Meclisi, ilçedeki engellilere yönelik olarak ağız ve diş sağlığı bakımı etkinliği gerçekleştirecek. Torbalı’daki her yaştan engelli vatandaş “Birlikte başarabiliriz” ismi altında gerçekleştirilecek projeden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Torbalı Belediyesi ve Torbalı Kent Konseyi Engelliler Meclisi,  ilçedeki engellilere yönelik olarak ağız ve diş sağlığı bakımı etkinliği gerçekleştirecek. Torbalı’daki her yaştan engelli vatandaş “Birlikte başarabiliriz” ismi altında gerçekleştirilecek projeden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Proje için; İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Ege Diş Hekimleri Derneği ile bağlantıya geçildi. 14 Kasım’da başlayıp 16 Kasım’da sona erecek proje kapsamında, Ege Ağız Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği’nden Prof. Dr. Ertuğrul Sabah ve beş kişilik ekibi Belediye Kültür Merkezi’nde engellilerin hizmetinde olacak. Saat 9 ile 17 arasında gerçekleştirilecek olan proje; hafif zihinsel engelliler ile görme ve işitme engellileri kapsayacak. Projeden yararlanmak isteyenler engelli raporuyla birlikte Belediye binasının birinci katında bulunan Kent Konseyi irtibat bürosuyla bağlantıya geçebilecekler.

ENGELLİLERİN YANINDAYIZ

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçedeki engelli vatandaşların hayat şartlarını iyileştirmek için Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile ortaklaşa düzenledikleri bu tür faaliyetlerin önemine değinerek, “ Engellilerimizin eğitimi, sağlığı ve sosyal hayata adapte edilmeleri konusunda her zaman elimizi taşın altına koymaya gönüllüyüz. Her alanda engellilerin yanındayız. Bu doğrultuda bize sunulan her türlü projeyi de büyük bir şevkle kabul ettiğimizin bilinmesini istiyorum.” dedi. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.