Uygunsuz parklardan bıktık!

Uygunsuz parklardan bıktık!

Şehir içinde yaşanan trafik sorununa son zamanlarda park sorunları da eklendi. Araçlarını uygunsuz şekilde park eden sürücüler başta ESHOT olmak üzere araçlara zor anlar yaşatıyor.

TORBALI’NIN bir türlü aşılamayan uygunsuz park sorunu yine ilçede trafiğini olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle Tepeköy Pazarı’nın kurulduğu Perşembe günleri yoğunlaşan Torbalı şehir içi trafiği, yol kenarlarında ki uygunsuz parklar nedeniyle sürekli durma noktasına geliyor. İsmetpaşa Caddesi’nde yasak olmasına rağmen yolun her iki tarafına da uygunsuz park yapan araçlar zaten tek gidiş ve tek dönüş olan yolu daha da daraltarak araçların geçişini zorlaştırıyor. ESHOT otobüslerinin geçmekte olduğu sırada ise araçların sıkışması nedeniyle trafik tamamen kilitleniyor. Sürücülerin zor anlar yaşamasına sebep olan uygunsuz park olayları nedeniyle ilçe çok ilginç görüntülere de sahne oluyor.

 DİLEKÇE YAZMIŞTI

 Uygunsuz park sorunu bir türlü çözülemiyor. Bazı duyarsız sürücülerin yasağa rağmen araçlarını yol kenarlarına park etmesi, bir dizi soruna neden oluyor. Uygunsuz park nedeniyle sık sık ilçede trafik sıkışırken, en çok geniş ve uzun araçlar olan ESHOT otobüsleri uygunsuz parktan mağdur oluyor. Trafik ekiplerinin denetimlerine rağmen, uygunsuz park sorunu önceki gün yine patlak verdi. Merkezi yerlere uygunsuz bir şekilde araçları park eden sürücüler ESHOT’ların yoldan dakikalarca geçememesine neden oluyor. Yaşanılan durum, arkada biriken araçları da mağdur ederken, ESHOT defalarca bu durum hakkında şikayetçi olmuştu.

SIKINTILAR ARTIYOR

Daha önce uygunsuz park sorunu nedeniyle Torbalı’da mağduriyet yaşayan ESHOT sürücüleri tarafından Trafik amirliğine ve Torbalı Belediyesi’ne dilekçe yazılmıştı. Ancak alınan tedbirlere rağmen uygunsuz parkın önüne geçilemiyor. Uygunsuz park yalnızca trafik sıkışıklığına neden olmakla sınırlı kalmıyor. Yaya geçidi, kaldırım ve mağaza önlerine park eden araçlar nedeniyle hem yayalar hem de mağazalar olumsuz yönde etkileniyor. Yol boyunca uygunsuz araç parklarının olması nedeniyle şehir içi minibüsleri, yol ortasında yolcu almak durumunda kalıyor. Bu durum yolcuların da can güvenliğini tehlikeye atıyor. 


Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.