3 kez yağmur duasına çıktılar

3 kez yağmur duasına çıktılar

Saipler, Bozköy ve Çakırbeyli Köylerinde bulunan vatandaşlar farklı günlerde 3 kez yağmur duasına çıktı

HAVALARIN yağışsız geçmesiyle önceki gün Bozköy, Saipler ve Çakırbeyli Köylerindeki vatandaşlar farklı günlerde yağmur duasına çıktı. Genç -yaşlı, kadın- erkek yüzlerce kişi kurak geçen yaz mevsiminin ardından ekim ayının da yağışsız geçmesi nedeniyle yağmur duasına çıktı. İlçede tarımsal üretimin yoğun yapıldığı 3 köyden bazı vatandaşlar,  farklı günlerde bir araya geldi. Köy imamlarının da katılımıyla  öğle namazı sonrası edilen duada, yağmur yağması dileğinde bulunuldu. Köy sakinleri, yağmura hasret kaldıklarını belirterek, yağışlı  günlerin gelmesini temenni etti.

 YAĞMURSUZ GEÇİYOR

 Yağmur ve şükür duası yapıldı. Köylüler tarlada ekili ürünlerin yeşermesi için suya ihtiyacı olduğunu belirterek “Bu dönemde yağmur yağarsa hem toprak yumuşayacak hem de ürünlerimiz daha çabuk büyüyecek" dedi.  Kurak geçen yaz mevsiminin ardından ekim ayının da yağışsız geçmesi çiftçileri tedirgin etti. Saipler Mahalle Muhtarı Ayhan Şahin, “Bölgemizde genellikle zeytin var. Binlerce ağaç yağmur görmedi. Bu yüzden zeytinlerde küçülme başladı. Böyle devam ederse zeytinden de zarar edeceğiz. Bu bölgede 3 kez yağmur duasına çıktık. İnşallah en kısa sürede yağmur yağar ve dualarımız kabul olur. Yağmursuz geçen her gün bizler için kötü” diye konuştu.

 KASIM AYINDA TEK DAMLA YOK

 3 farklı köyün vatandaşları, farklı günlerde yağmur duasına çıktı. Vatandaş, uzun yıllardır böyle bir kuraklık görmediklerini söyledi. Vatandaş, “Geçtiğimiz yıllarda yine yağmur duasına çıkıyorduk. Fakat Ekim ayı içerisinde yağmur yağardı. Şimdi ise Kasım ayındayız ve tek bir damla görmedik. Dualarımızı yapmaya devam edeceğiz. Temennimiz yağmur yağması ve ürünlerin suya hasreti sona erer inşallah. Şimdiden hayırlı olması dileğiyle” şeklinde konuştu. Amede ALPAGUT

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.