Vedat Filiz meydanına görkemli açılış

Vedat Filiz meydanına görkemli açılış

Torbalı Belediyesi tarafından Yazıbaşı Mahallesi’ne inşa edilen ve Yazıbaşı Belediyesi eski başkanlarından Vedat Filiz’in adının verildiği kent meydanı görkemli bir törenle hizmet açıldı

YAZIBAŞI’DA dün görkemli bir açılış gerçekleştirildi. Törene Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdülvahap Olgun, Torbalı Esnaf Odası Başkanı Halil Gülcü ve Yazıbaşı Belediyesi eski başkanlarından Vedat Filiz’in akrabaları katıldı. 3400 metrekarelik bir alanı kapsayan Kent Meydanına, Yazıbaşı Mahallesi’nde 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan Vedat Filiz’in ismi verildi. 2011 yılında vefat eden Vedat Filiz’in ailesi de açılış merasiminde hazır bulundu. Vedat Filiz’in kızı Hülya Filiz, kent meydanına babasının isminin verilmesinden dolayı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’e teşekkür etti.

 GÖRMEZ: YAZIBAŞIYA DAHA ÇOK HİZMET GELİYOR

Açılış konuşmasını yapan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Yazıbaşı’da çok önemli işlere imza attıklarını ifade ederek, “ Atatürk Bulvarı’nı sil baştan düzenledik. Yazıbaşı Belde statüsündeyken Belediye Hizmet Binası olarak kullanılan yapıyı restore ettik. Bundan sonra haftada bir gün de olsa o binada Yazıbaşılı vatandaşlarımızla bir araya gelmeyi, sohbet  edip çay içmeyi planlıyorum. Yazıbaşı’da gençlerimizin spor yapması için bir adet halı saha ve bir adet de basketbol sahası inşa ettik. Onun da açılını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Yazıbaşı’ya yakışır bir düğün salonu yapacağız. Buradaki kadınlarımızın  yararlanacağız bir eğitim merkezi tasarımız var. Yazıbaşı için şimdilik sır olarak saklamak istediğim sürpriz bir projenin de hazırlığı içindeyiz.” dedi. Torbalı Belediyesi’nin projeleri birbiri ardına hayata geçirdiğine değinen Başkan Görmez, “Tamamlanan ve tamamlanacak olan onlarca projemiz var. Hepsi de birbirinden değerli projeler. Sizler her şeyin en iyisine layıksınız.” dedi.

 KAYA: ESKİ BAŞKANI RAHMETLE ANIYORUZ

Açılış töreninde konuşan Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya da Torbalı’nın 2014 yılından beri önemli bir atılım sürecine girdiğini vurgulayarak, “Son 2 yılda atılan adımlarla Torbalı, İzmir’de konuşulan bir ilçe haline geldi. Başkanımızı ve ekibini canı gönülden kutlamak gerekiyor. Ayrıca bu meydana Yazıbaşı’ya önemli hizmetlerde bulunmuş olan Vedat Filiz’in isminin verilmesi de son derece isabetli bir tercih olmuş. Şunu unutmamak gerekir ki koltuklar gelip geçicidir. Bizler siyasetçiler olarak bu koltuklarda kalıcı değiliz. Yaptığımız hizmetler ve eserler kalıcıdır. Bir zamanlar Yazıbaşı’da hizmet etmiş Vedat Filiz Başkanın isminin bu meydana verilmesine çok sevindim” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.