Milyonluk projenin sonuna gelindi

Milyonluk projenin sonuna gelindi

İZSU ta­ra­fın­dan sür­dü­rü­len ça­lış­ma­la­rın so­nu­na yak­la­şıl­dı. Tor­ba­lı’nın be­lir­li ma­hal­le­le­rin­de baş­la­yan şe­be­ke de­ği­şim ça­lış­ma­sı sona yak­la­şır­ken, öte yan­dan as­falt­la­ma ça­lış­ma­sı ya­pı­lı­yor.

PROJE kapsamında eski su borularının çıkartılıp yerine yeni borular takılmaya başlandı. İçme su sorularının değişiminin devam ettiği şu günlerde İZSU ekipleri, çalışmalarını sürdürüyor. Torbalı ilçe merkezinin 270 kilometrelik içme suyu şebekesini baştan sona yenilemeye hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Torbalı’nın 8 mahallesinde de önemli bir yatırıma sonuna yaklaşıldı. Ekipler, 1 aylık çalışmanın ardından tamamen sonlanacak.  

 BÖLGE BÖLGE

 Eskiyen, kaçaklara ve arızalara neden olan şebekelerin yenilenmesi ile Torbalı’nın Türkmenköy, Yoğurtçular, Karaot, Korucuk, Özbey, Yeniköy, Ahmetli ve Sağlık mahalleleri sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşacak. Türkmenköy’de 6.3, Yoğurtçular’da 3.8, Karaot’da 4.6, Korucuk’ta 21, Özbey –Yeniköy’de 28, Ahmetli ve Sağlık köylerinde ise 24 kilometrelik şebeke yenilenecek. 8 milyon liraya mal olacak çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 SORUNLAR YAŞANMAYACAK

 BU yıl ilçeden genellikle tepki alan İZSU bir yandan da yaptığı çalışmalarla ilçenin kanayan yaralarını sarmaya çalışıyor. İlçede yeni su şebekesi döşemek amacıyla ihale başlatıp, kısa sürede çalışmalara start verecek olan İZSU,  kırsal kesimlerdeki 8 mahallenin en büyük sorunu olan içme suyu şebekesi sorununu bitirmek için kolları sıvadı. 2 aydan bu yana hummalı bir şekilde ön çalışmalarını yürüten İZSU 2017 yılına kadar açıklanan mahallelerin su şebekesi sorununu giderecek. Eskiyen, kaçaklara ve arızalara neden olan şebekelerin yenilenmesi sık sık gerçekleşen patlamaların sona ermesine de sebep olacak. Çalışmaların sürdüğü şu günlerde Ahmetli Mahallesi bölgesinde sürüyor. Ekipler, çalışmalar esnasında yol kenarından geçen araç sürücülerine dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunuyor.

 HATLAR DEĞİŞİYOR

 8 milyonu TL’yi bulacak olan yatırım ilçe vatandaşlarının kanayan yarasına çare olacak. Bu yıl patlaklarla deyim yerindeyse vatandaşa saç baş yoldurtan İZSU’nun kısa sürede çalışmalarına başlaması bekleniyor. Türkmenköy, Yoğurtçular, Karaot, Korucuk, Özbey, Yeniköy, Ahmetli ve Sağlık mahallelerinde yenilenecek olan su şebekeleri sayesinde vatandaşlar sağlıklı içme suyuna da kavuşmuş olacak. Toplamda 270 kilometrelik yenileme kırsal kesime son zamanların en büyük hizmeti olarak gösteriliyor.Vatandaşlar ise çalışmaların biran önce erken bitmesini  bekliyor. Amede ALPAGUT

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.