Başkansız ilk meclis

Başkansız ilk meclis

Tor­ba­lı Be­le­di­ye­si Mec­li­si Kasım ayı ola­ğan top­lan­tı­sı dün ger­çek­leş­ti. Baş­kan Gör­mez’in An­ka­ra’da ol­ma­sı ne­de­niy­le ilk defa bir mec­lis top­lan­tı­sı Mec­lis Baş­kan Ve­ki­li Kenan Aktaş’ın baş­kan­lı­ğın­da ger­çek­leş­ti. Mec­lis­ten üç güzel müjde çıktı.

MÜJDE 1

 Torbalı Belediye Meclisi’nden gelen ilk müjde Özbey Mahallesi’nin imar sorununun giderilmesi oldu. 1 / 5000 ölçekli imar planında imara açıkken 1 / 1000 ölçekli imar planında imar dışı kalan Özbey Mahallesi arazileri imara açıldı. Daha önce komisyona havale edilen önergenin komisyondan onay alması üzerine mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Özbey Mahallesi sakinleri arazilerinin imara açılmasıyla büyük bir sorundan kurtuldu. Pamukyazı Mahallesi’nin imar sorununun çözülmesi içinde çalışma başlatıldı.

 MÜJDE 2

 Meclis toplantısındaki ikinci müjde Ahmetli Mahallesi’ne geldi. Ahmetli’de kuran kursu açılmak istenmiş ancak uygun yer bulunamamıştı. Ahmetli Mahalle Muhtarı Musa Çoban’ın talebi üzerine Ahmetli’de bulunan Torbalı Belediyesi’ne ait bina 3 yıllığına bedelsiz olarak Torbalı İlçe Müftülüğü’ne tahsis edildi. Müftülük, burada açacağı Kuran kursu ile Ahmetli halkına Kuranı Kerim ve din ilimler öğretecek.

 MÜJDE 3

 Meclis toplantısında çıkan üçüncü müjde ise tüm Torbalı halkı için geldi. Dilek ve temenniler bölümünde MHP’li Meclis Üyesi Mehmet Vurur, Torbalı’nın artan trafik sorununa dikkat çekerek sosyal marketin altına otopark yapılmamasını eleştirdi. Söz alan AK Partili Meclis Üyesi Özgür Erman Çağlar, yalnızca Tepeköy’ün değil tüm Torbalı’nın otopark ve trafik akışı sorununu çözecek büyük bir proje hazırlandığını söyledi. Çağlar, Başkan Görmez’in sorunun kökten çözümü için proje üzerinde çalıştığını ve yakında müjdeyi vereceğini söyledi. 

 MECLİSTEN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

 Yarın açılış töreni gerçekleştirilecek olan Yazıbaşı Meydanı için Torbalı Belediyesi Meclisi’ndeki tüm siyasi parti guruplarından Başkan Görmez’e teşekkür geldi. AK Parti Gurubu ve MHP Gurubu, güzel bir meydan yapıldığını ifade ederek Yazıbaşı’ya hayırlı olmasını dilediler. CHP Gurubu ise meydanın yapılması kadar CHP’li Yazıbaşı Belediye Başkanı Vedat Filiz’in adının verilmesinden dolayı da Başkan Görmez’e teşekkür ettiler. Başkan Vekili Kenan Aktaş, Görmez adına teşekkürleri kabul etti.

 BAZ İSTASYONU İSYANI MECLİSTE

 Yazıbaşı Meydanı ve hizmet binası resterasyonu için belediye yönetimine teşekkür eden isimlerden biri de Yazıbaşı’nda ikamet eden CHP’li Belediye Meclis Üyesi Hamdi Tamba oldu. Ancak Hamdi Tamba, yapılan bunca güzel hizmetten sonra baz istasyonunun da kaldırılmasını istedi. Yazıbaşı’nda hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun her vatandaşın baz istasyonuna karşı olduğunu ifade eden Tamba, belediyeye ait hizmet binasındaki baz istasyonunun kaldırılmasını beklediklerini dile getirdi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.