Muhtardan İç İşleri Bakanlığı'na uyuşturucu şikayeti!

Muhtardan İç İşleri Bakanlığı'na uyuşturucu şikayeti!

Ülkenin en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucu kullanımı Torbalı’da son 2 yılda yüzde 80 artış gösterdi. Özellikle Atatürk Mahallesi ve Karşıyaka Mahallesinde büyük bir problem olduğu belirtiliyor. Atatürk Mahallesi Muhtarı Remzi Avci durumu İç İşleri Bakanlığına şikayet etti.

TORBALI'DA uyuşturucu, sigara ve alkol Kullanım yaşı 10- 12’lere kadar düşerken yapılan tüm uyarılara rağmen kullanım hızla artıyor. Ülkenin en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucu kullanımı Torbalı’da son 2 yılda yüzde 80 artış gösterdi. Güvenlik güçleri ve Sivil Toplum Kuruluşları konu hakkında çalışmalarını devam ettiriyor. Özellikle ilçede Yazıbaşı, Çaybaşı, Pamukyazı, Atatürk Mahallesi gibi bölgelerde uyuşturucu trafiğinin yoğun olduğu belirtiliyor. Dağlık alanlarda bulunan mahallelerde ise üretim merkezleri olduğu söyleniyor. Özellikle sokak aralarında satılan bonzai gibi ucuz ancak ölüme götüren uyuşturuculara son zamanlarda büyük eğilimin olması ilçeyi tedirgin ediyor. Özellikle Atatürk Mahallesi ve Karşıyaka Mahallesinde büyük bir problem olduğu belirtiliyor. İki Mahallenin muhtarları bir toplantıda açıklamalar yaparak mahallede ciddi anlamda bir operasyon yapılması gerektiğini belirtti.

'HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN'

ATATÜRK Mahallesi Muhtarı Remzi Avci durumu İç İşleri Bakanlığına şikayet etti. Bu duruma karşı alınacak önlemleri de Muhtarlara özel İç işleri Bakanlığına bağlı sisteme yazarak aktaran Avci sorunun çözülmesi için ilçedeki kurumların da harekete geçmesi gerektiğini belirtti.  Atatürk Mahalle Muhtarı Remzi Avci sorunun kameralı bir sistem ile çözülebileceğine dikkat çekti, "Parkta, Cami önünde okul önlerinde kamera kurulup bu şahıslar yakalanırsa diğerlerinin de gözü korkacaktır. Eğitim ve din yuvalarını bu hale getirmeye cesaret edenler cezalarını bulmalı. Biz muhtarlar ve mahalleli olarak sorunun çözümü için elimizden geleni yapmaya hazırız" şeklinde konuştu. KEMAL COŞAR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.