Bir aileyi hayata bağladı uyuşturucudan kurtardı

Bir aileyi hayata bağladı uyuşturucudan kurtardı

Kick boksta Dünya ve Türkiye Şampiyonlukları bulunan Cesur Turgay, uyuşturucu bağımlısı bir karı kocayı himayesine alarak onları yeniden hayata kazandırdı. Uyuşturucudan kurtulan aile 5 ve 7 yaşında ki çocuklarıyla Torbalı’da yeni bir hayata atıldı

Kick boksta 4 dünya şampiyonluğuyla ülkenin gururu olan Cesur Turgay şimdi de örnek bir davranışa imza attı. “Mahmut Tuncer Show” programında gördüğü uyuşturucu bağımlısı bir karı kocayı çocuklarıyla beraber alarak Torbalı’ya getiren Turgay, burada aileye yeni bir hayat kurdu. Kendi evlerinden birisini aileye tahsis eden Turgay, yedi ay boyunca eşlerin uyuşturucudan kurtulması için mücadele verdi. Eşler uyuşturucudan kurtulduktan sonra babayı işe sokan Turgay çocukları da okula yazdırdı. Kendisinin de eskiden uyuşturucu bağımlısı olduğunu hatırlatan Turgay, “Ben o insanların nasıl bir hayat yaşadıklarını ve neler hissettiklerini biliyorum. Bir aileyi yeniden hayata kazandırmak bir insanlık göreviydi bende onu yaptım” dedi.

BABA EVİNE EKMEK GETİRİYOR

Çocukları ilk gördüğünde çok üzüldüğünü belirten şampiyon Turgay, “O çocuklar uyuşturucu bağımlısı bir anne babayla büyümüş olsaydılar onlarında hayatları kayıp gidecekti. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Onlara daha iyi bir gelecek sağlamak hepimizin görevi. Bende ailenin bu illetten kurtulmasını sağladım. Şimdi baba çalışıyor ve evine ekmek getiriyor. Çok mutlular. Çocukları da okula yazdırdık ve eğitimlerine başladılar. İnşallah ileri de çok iyi bir yerlere gelerek bu ülkeye faydalı olacaklar” diye konuştu.

EVİNE BAKMAK KADAR BÜYÜK BİR MUTLULUK YOK

İsmini vermek istemeyen baba Turgay’a çok teşekkür ederek, “O bizi yanına alarak hayatımızı değiştirdi. Kendisi de aynı şekilde buralara geldiği için bizi çok iyi anladı. Ondan Allah razı olsun. Şimdi bir işim var ve evime bakabiliyorum. Hayatta bundan daha büyük bir mutluluk yok” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.