Yıllar sonra sıra başına geçerek eğitim aldılar

Yıllar sonra sıra başına geçerek eğitim aldılar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, ücretsiz halk sağlığı eğitimlerine ara vermeden devam ediyor. İzmirlilere yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmayı ilke edinen Eşrefpaşa Hastanesi, sosyal sorumluluk anlayışıyla gerçekleştirdiği sağlık eğitimlerin bu yıl da kentin çeşitli noktalarında sürdürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, ücretsiz halk sağlığı eğitimlerine ara vermeden devam ediyor. İzmirlilere yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmayı ilke edinen Eşrefpaşa Hastanesi, sosyal sorumluluk anlayışıyla gerçekleştirdiği sağlık eğitimlerin bu yıl da kentin çeşitli noktalarında sürdürüyor. Hastaneye bağlı ‘Toplum Sağlığı Çalışmaları Ekibi’nin uzman doktor, hemşire ve ebeleri tarafından yürütülen seminer ve eğitimler Torbalı’da da gerçekleşiyor. 11 Ekim’den bu yana hemen hemen her köye çıkarma yapan ekip, ilçe merkezinde de çalışmalarını gerçekleştiriyor. Son olarak dün ilçede gelen ekipler, Torbalı ve Alpkent Mahallesi’ndeki veliler için “Sınav Stresi” başlıklı eğitim semineri verdi.

 DİKKATLİ ŞEKİLDE DİNLEDİLER

 Çetineller Ortaokulu’nda velilere yönelik sınav stresi eğitimi veren Eşrefpaşa Hastanesi ekibi, Cuma gününe kadar ilçede farklı farklı mahallelerde çalışma alacak.  Çeşitli alanlarda seminer verecek olan ekipler kadın sağlığı, ergenlik, hijyen, organ bağışı, öfke kontrolü, sınav stresi, madde bağımlılığı ve temel ilk yardım eğitimleri verecek. Bu eğitimlerde birçok konuda bilgi verildiğini de söyleyen yetkililer, bazı eğitimlerin erkek ve kadınlara bazılarının ise sadece kadınlara yönelik olduğunu kaydetti.

 CUMA’YA KADAR EĞİTİMLER SÜRECEK

 Eşrefpaşa Hastanesi  toplum sağlığı çalışmaları kapsamında dün ilçe merkezinde çalışma başlattı. Burada velilere önemli bilgiler aktaran uzmanlar, çeşitli uyarılarda bulundu. Kısa anekdotlarla velilerin çocuklarının hayatında geniş yer tutan sınav kaygılarına nasıl yaklaşacağını aktaran uzmanlar ilçe genelinde çalışma yürütmeye devam edecek. İlçede bugüne kadar 10 mahallede çalışma alan uzmanlar, bugün Subaşı’da yarın yine Çetineller ve Taşkesik’te Cuma günü ise Naime ve Muratbey mahallelerinde olacak. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.