Henüz 14 yaşındaydı..

Henüz 14 yaşındaydı..

14 ya­şın­da­ki lise öğ­ren­ci­si Kadir Öz, kul­lan­dı­ğı mo­to­sik­let­le kaza ya­pa­rak ağır ya­ra­lan­dı. Has­ta­ne­de yaşam sa­va­şı veren ta­lih­siz ço­cu­ğun beyim ölümü ger­çek­le­şin­ce or­gan­la­rı ba­ğış­la­na­rak bir­çok has­ta­ya umut oldu. Boz­köy’deki ce­na­ze na­ma­zı­nın ar­dın­dan son yol­cu­lu­ğu­na uğur­la­nan Öz’ün ölümü Tor­ba­lı’yı yasa boğdu

ÖNCEKİ gün yaşanan korkunç motosiklet kazası, henüz 14 yaşındaki bir çocuğu hayattan kopardı. Lise öğrencisi Kadir Öz, kullandığı motosikletle yaptığı kaza sonucunda hayatını kaybetti. Torbalı’yı yasa boğan haber önceki gün saat 22.00 sıralarında gerçekleşti. Yaşı küçük olmasına rağmen motosiklet kullanan Kadir Öz, Bozköy’deki evine giderken Saipler ile Bozköy arasında kaza yaptı. Kontrolünü kaybederek devrilen motosikletten düşen talihsiz çocuk, duvara çarparak yaralandı. Kask takmadığı için meydana gelen tahribat büyük oldu. Olay yerine gelen ambulans ile Torbalı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Öz’e ilk müdahale burada yapıldı.

 ORGANLARI İLE BİRÇOK KİŞİYE

 Yaptığı kaza sonucunda kafasına darbe alan Kadir Öz, için uygun bir yoğun bakım ünitesi aranmaya başlandı. Ancak uzun süre yoğun bakım ünitesinde boş yeri olan hastane bulunamadı. Sabaha karşı Ege Üniversitesi Hastanesi’nde boş yer bulunmasıyla talihsiz çocuk buraya sevk edildi. Ancak henüz yolda olduğu sırada beyin ölümü gerçekleşti. Ailesinin verdiği karar üzerine Kadir Öz’ün organları bağışlandı. 14 yaşındaki Öz, bağışladığı organları ile birçok hastaya hayat verdi. O, artık kurtardığı bedenlerde yaşayacak.

 BOZKÖY’DEN UĞURLANDI

 14 Yaşındaki Kadir Öz’ün ölümü, başta ailesi olmak üzere tüm Torbalı’yı yasa boğdu. Talihsiz çocuğun yakınları gözyaşlarına boğulurken güçlükle ayakta durabildikleri görüldü. Kadir Öz’ün naaşı, kılınan cenaze namazının ardından cennete uğurlandı. İkindi namazına müteakiben Bozköy Mezarlığı’nda gerçekleşen cenaze törenine çok sayıda insan katıldı.

 OKULDAKİ SIRASINA KARANFİL BIRAKILDI

 Torbalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi olan Kadir Öz’ün ölümü, arkadaşlarını ve öğretmenlerini de yasa boğdu. Dün, o okula yas ve gözyaşı hâkimdi. Arkadaşları ve öğretmenleri, Kadir için anma töreni gerçekleştirdi. Okuldaki sırasına fotoğrafı konulan Kadir için arkadaşları sırasına karanfil bıraktı.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.