Gıda firmalarının korkulu rüyası gidiyor

Gıda firmalarının korkulu rüyası gidiyor

Halkın sağlığı için gıda firmalarını sıkı denetim altında tutan Torbalı’nın iki gıda denetçisi görevlerinden ayrılıyor

TORBALI’DAKİ gıda işletmelerini denetlemekle görevli olan Torbalı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda denetçiliği’nin iki personeli görevinden ayrılıyor. Titizliği ve çalışkanlığıyla gıda işletmelerinin korkulu rüyası haline gelen Gıda Mühendisi Abdurrahman Sarı’nın Kütahya’ya tayini çıktı. Tecrübeli gıda denetçisi Nazif Balık ise görevinden emekliye ayrıldı. Halkın sağlığı için gıda firmalarını sık sık denetlemeleri ve kurallara uymayan firmalara ceza kesmeleri ile tanınan iki gıda denetçisinin ilçemizden ayrılacak olması Torbalı halkını üzdü. Nazif Balık ve Abdurrahman Sarı’nın yerine ise iki yeni gıda denetçisi atanarak görevlerine başladı.

 SAĞLIĞIMIZ ONLARA EMANETTİ

 Halk sağlığının korunması için gıda işletmelerinin denetiminden, gıda denetmenleri sorumlu. Torbalı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli gıda mühendisi, ziraat mühendisi ve veteriner hekimlerden oluşan 6 kişilik gıda denetçisi kadrosu mevcut. Kadroda görevli olan Gıda Mühendisi Abdurrahman Sarı, görev aşkı ve titizliğiyle, gıda teröristlerine göz açtırmıyordu. Veteriner Hekim Nazif Balık ise tecrübesi ile gıda işletmelerini sıkı denetim adlında tutuyor ve halkın sağlığını koruyordu.

 5 YILDIR TORBALI’DAYDILAR

 İlçemizdeki görevlerinden ayrılacak olan her iki gıda denetçisi de Torbalı’da 5 yıldır görev yapıyordu. Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Mezunu olan Abdurrahman Sarı’nın ilk görev yeri Torbalı’ydı. İlçemizde 5 buçuk yıl görev yapan Sarı, Kütahya’ya tayin oldu. Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nden mezun olan 62 yaşındaki Nazif Balık, 34 yıllık memuriyet hayatını ilçemizde tamamlayarak emekli oldu. HASAN DEMİR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.