BAŞKAN GÖRMEZDEN İZMİRLİLERE ÇAĞRI: “Torbalı Perşembe pazarına Mutlaka Uğrayın”

BAŞKAN GÖRMEZDEN İZMİRLİLERE ÇAĞRI: “Torbalı Perşembe pazarına Mutlaka Uğrayın”

Ege Sanayisinin Lider ilçesi Torbalı; sebze ve meyve üretiminde de bu özelliğini koruyor. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez” sağlıklı, kaliteli, ucuz ve organik beslenmek isteyenler bizim Perşembe pazarımıza mutlaka uğrasın” dedi.

Torbalı’nın kışlık sebzelerde de bölgenin ihtiyacını karşıladığını, brokoli,  karnabahar, enginar, Brüksel lahanası, kırmızı lahana, marul, lahana, biber, ıspanak, kabak, turp, pırasa, kereviz, maydanoz başta olmak üzere birçok sebzenin buradan Türkiye pazarlarına ulaştığını belirten Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez” İZBAN’nın ilçemize seferlerinin başlamasından sonra İzmir’den Perşembe pazarımıza ilginin arttığını görüyoruz.  Özellikle ev hanımlarının, küçük ölçekli üreticilerin kendi bahçelerinde yetiştirip doğrudan tüketiciye aracısız biçimde sattıkları onlarca ürün çeşidi var. Zeytinden köy yumurtasına kadar birçok gıda üreticiden tüketiciye doğrudan satılıyor.  Torbalı köylüsü, çiftçisi, esnafı güler yüzlü, misafirperver özellikleriyle ünlüdür.  Tepeköy İZBAN durağında inenler Perşembe pazarımıza çok rahat ulaşabilirler”

ORGANİK PAZARIN TEMELİ ATILIYOR

Torbalı Belediyesi organik sertifikalı ürünlerin satılacağı Pazar yeri için de proje hazırladı. İhale aşamasındaki projeye göre, Torbalı mahallesinde 1400 metrekarelik kaplı alan üzerinde 120 adet organik ürün satış alanı ile sosyal tesisler yer alacak.

 BEREKETLİ TOPRAKLARDA 4 MEVSİM ÜRETİM

Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin,  ilçede yaklaşık 300 bin hektarlık alanın tarım amaçlı kullanıldığını belirterek “toprak, hava, su, güneş kalitesi bakımından Torbalı ovası verimlilik oranı en yüksek üretim merkezleri arasında bulunuyor.  Odamıza kayıtlı 12 bin çiftçimiz bulunuyor.  Tarımsal sanayide, tarımsal ürün ihracatındaki payımız oldukça yüksek.  Belediye Başkanı’mız Sayın Adnan Yaşar Görmez’in İzmirlilere “Torbalı Perşembe Pazarına gelin”  çağrısına ben de bir şey eklemek isterim; 20 bin dolayında zeytin ağacımız var. Torbalı zeytininin, yağının kalitesi de sebzesi ve meyvesi kadar yüksek değerdedir.” dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.